متافیزیک انرژی و آسترولوژی

معرفی تقویم پانچانگا برای تحلیل چارت تولد

معرفی تقویم پانچانگا برای تحلیل چارت تولد

تقویم پانچانگا یک تقویم هندی است که از زمان های باستان برای تمایز کیفیت های سماوی که کیفیت زمان را تعیین می کنند مورد استفاده قرار می گرفته است. در این پست می خواهیم به معرفی کامل این تقویم و کاربرد آن در تحلیل چارت تولد بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

پیش از مطالعه این پست به شما پیشنهاد می کنیم مطلب “چارت تولد چیست و چه کاربردی دارد؟” تقویم پانچانگا بسیار با آنچه که در دنیا بعنوان تقویم شناخته می شود متفاوت است. رسم تقویم پانچانگای واقعی نیازمند محاسبات پیچیده است زیرا باید بر اساس مکان معین رسم شود. تقویم روحانی هندوان و جشن های سالانه آنها بر اساس این تقویم تنظیم می شود و از این تقویم برای انتخاب بهترین زمان برای مراسم های خاص استفاده می کنند.

در بسیاری از خانواده های هندو تقویم پانچانگا برای بررسی وضعیت روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین پانچانگا تقریبا در تمام شاخه های نجوم ودایی همچون فردی، موههورتا، پراشنا، ترانزیت و… کاربرد دارد. در حالی که تعداد زیادی پانچانگای منطقه ای به طور سالانه چاپ می شوند، به ندرت می توان به یکی از آنها اعتماد کرد. خوشبختانه نرم افزار هایی وجود دارند که پانچانگا را برای هر زمان و مکان رسم می کنند، بنابرین برای ما بدست آوردن پانچانگا در زمان و مکان معین کار سختی نیست.

اهمیت تقویم پانچانگا در تحلیل چارت تولد

«پانچا» به معنی پنج و «آنگا» به معنی اندام است بنابرین واژه پانچانگا به طور تحت اللفظی «پنج اندام» یا پنج منبع انرژی تعریف می شود که بر کیفیت هر روز تاثیر می گذارد. جوهره تقویم پانچانگا بر نوع روابط روزانه ماه و خورشید و چگونگی تعامل آنها در ایجاد آگاهی هر کدام از ما می شود. شرایط و روابط متقابل میان پنج اندام از مجرای قدرت نیّرین ما را به آگاهی می رساند. اگر شرایط ایجاد شده توسط آنها مشکل باشد، برآورده شدن انتظارات زایجه پیدایش حتی اگر تاکیدات بسیاری باشد سخت تر می شود.

تقویم پانچانگا برای ایجاد آگاهی و توانایی مشاهده واضح تر وعده های نمودار بکار می رود و در گذشته بیشتر برای تعیین زمان فرخنده بکار می رفت اما بسیار مهم است که بدانیم پانچانگا عامل تقویت چارت است و به ما اجازه می دهد نمودار را در جهت صحیح تفسیر کنیم. ولی متاسفانه این موضوع هیچ وقت به درستی درک نشده است. ما نمودار را بدون در نظر گرفتن انرژی های در برگیرنده روز تولد تفسیر می کنیم.

متون کهن همچون جاتاکا بارانام، هورا راتنام و ماآن ساگری، اطلاعات بسیاری در این باره دارند که اغلب هرگز در جیوتیش امروزی در تحلیل زایجه ها بکار نمی روند. پانچانگای فردی کلید پنهان درک لایه های عمیق تر چارت شما است و درک آن به رمزگشایی چارت شما کمک می کند. پانچانگای زمان تولد تاثیرات عمیقی را نشان می دهد: تاثیر روی احساسات، مزاج و طبیعت و می تواند اطلاعات بیشتری درباره اینکه که هستیم و چه احساساتی داریم ارائه دهد.

تقویم پانچانگا به ما نظمی را ارائه می دهد که با نام، طریقه برقراری ارتباط با دیگران، شخصیت پنهان، حرفه مناسب، زمانهای سعد زندگی و… در نظم باشیم. همچنین به ما کیفیات بیشتری ارائه می دهد که به طور عمیق در زایجه دیده نمی شود.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 4 میانگین: 3.5]

دیدگاه‌ها (0)

*
*

پشتیبانی وبسایت