متافیزیک انرژی و آسترولوژی

ماهاداشا و دوره های سیاره ای در آسترولوژی چیست؟

ماهاداشا و دوره های سیاره ای چه چیزی هستند؟

آسترولوژی ودایی مفهومی با عنوان ماهاداشا یا دوره های سیاره ای وجود دارد که اتفاقا مفهومی مهم و کاربردی در این علم محسوب می شود، چرا که در تاثیر بسیاری در چارت تولد فردی دارد. در این مطلب می خواهیم این مفهوم را برای شما معرفی کنیم و کمی بیشتر در مورد آن برایتان بگوییم.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

ماهاداشا یک سیاره به چه معنیست؟

در آسترولوژی ودایی مفهومی به نام ماهاداشا یا دوره های سیاره ای داریم. در طول زندگی با توجه به چارت تولد ما، هر سیاره ای چند سال نقش انرژی اصلی را در زندگی ما ایفا میکند. به سالهایی که انرژی یک سیاره در اوج خودش هست ماهاداشا آن سیاره گفته می شود.

داشا در حقیقت به معنای پرتو افشانی سیاره است. بازه ی زمانی که یک سیاره بیشترین پرتو افشانی را در زندگی ما دارد. احتمالاً مهمترین کلید برای پیش بینی دقیق در طالع بینی ودایی، سیستم داشا است. داشا یک دوره سیاره ای است، دوره ای از زمان که طی آن یک سیاره قدرت دارد تا نتایج خود را ارائه دهد.

از بین بسیاری از سیستم های داشا که توسط ریشی های باستانی توصیف شده است، ویمشوتاری به عنوان مهمترین، مستقیم ترین و آسانترین قابل استفاده است.

در دوران تعویض ماهاداشا بین دو سیاره، در زندگی ما و مسائلی که روزانه با آنها مواجه هستیم، جا به جایی بزرگی اتفاق می افتد، و کاملا میبینیم که تمرکز زندگی ما از یک خانه از چارت و مفاهیم مرتبطش به خونه خانه دیگری از چارت و مفاهیم جدیدی می رود.

معرفی دوره های سیاره ای و ماهاداشا هر سیاره

دوره های سیاره ای

در ادامه دوره های سیاره ای و ماهاداشا هر سیاره ذکر شده اند:

 • خورشید: ۶ سال
 • سترن: ۱۹ سال
 • مرکوری: ۱۷ سال
 • ونوس: ۲۰ سال
 • ژوپیتر: ۱۶ سال
 • ماه: ۱۰ سال
 • مارس: ۷ سال
 • کتو (نود جنوبی): ۷ سال
 • راهو (نود شمالی): ۱۸ سال

اینکه در هر کدام ازین ماهاداشا ها زندگی ما به چه سمت و سویی تغییر میکند بستگی به چارت شخصی ما دارد که هر کدام از این سیارات در چه نشانی واقع شدند، در چه خانه ای واقع شدند و از چه سیاراتی چه زوایایی دریافت میکنند، و رابطه آن سیاره با رایزینگ ما چیست؟

مثلا اگر رایزینگ لئو هستید، ماهاداشا سترن دوران راحتی نیست چون که سترن و خورشید در آسترولوژی دشمن هم هستند. البته که باید کل پازل را مطالعه کرد.

یا مثلا اگر وارد ماهاداشای مرکوری بشوید و فرضا اگر مرکوری شما در خانه دوازده چارت شما باشد، احتمال مهاجرت در این ماهاداشا بالا میرود. خانه دوازده مفاهیمی مثل سرزمین های دور را تحت حاکمیت خودش دارد. و اگر مرکوری با خانه پنج چارت شما نیز و یا سیاره حاکم بر خانه پنج در ارتباط باشد، در ماهاداشای مرکوری احتمال مهاجرت تحصیلی بالاست. چون هم مرکوری سیاره یادگیریست و هم خانه پنج خانه کسب دانش و هم خانه دوازده بیانگر کشورهای خارجی است.

معرفی یوگینی داشا

یوگینی داشا یکی از ۴۲ سیستم داشای پاراشا است که ۳۶ سال چرخه کامل دارد و براساس موقعیت ماه ها و ناکشترا  در زمان تولد محاسبه می شود. در ادامه جدول هشت قسمتی یوگینی داشا را برای شما قرار داده ایم.

یوگینی داشا

توضیحاتی که در مورد ماهاداشا و دوره های سیاره ای در این مطلب خواندید، تنها یک مقدمه برای آشنایی بود. مبحث ماهاداشا بسیار گسترده است و مطالب فراوانی در آن برای گفتن وجود دارد. زیرا از تاثیرگذارترین مفاهیم در بررسی چارت تولد می باشد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 19 میانگین: 4]

دیدگاه‌ها (1)

*
*

  زینب راهپیما مشتری فروردین 2, 1401 پاسخ

  توضیحات آقای نمازی در خصوص چارت تولد بسیار جامع و کامل می‌باشد

پشتیبانی وبسایت