چارت تولد چیست؟

محاسبه چارت تولد یکی از مهمترین خدماتی است که توسط انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران به فارسی زبانان ارائه می شود اما خیلی از دوستداران آسترولوژی و نجوم با این چارت آشنایی ندارند. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم در این پست به معرفی کامل چارت تولد بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

برای آشنایی با چارت تولد ابتدا باید اطلاعات مناسبی در مورد طالع داشته باشید. پس در قدم اول به سراغ آشنایی با طالع می رویم. به چارت و جایگیرى سیارات در آن، زایچه (طالع) اطلاق مى شود. زایچه، در واقع یک تصویر راهنما از جایگیرى سیارات از دیدگاه زمین است. زایچه براى یک لحظه خاص زمانى کشیده مى شود. سیارات به حرکت خود ادامه می دهند در نتیجه جایگیرى آنها، امروز، نسبت به همین روز در سالى دیگر، متفاوت است. جایگیرى سیارات در لحظه تولد شما، مثل اثر انگشت شما، منحصر به فرد است.

چارت نجومى که براى زمان دقیق، روز، سال و محل تولد شما کشیده مى شود، زایچه شماست. زایچه شما منحصر به فرد است و آن را با هیچکس دیگرى که در ماه تولد شما متولد شده است، تقسیم نمى کنید. در ایام کهن، زایچه ها براى تعیین زمان اتفاقاتى مثل جشن ها، جنگ ها، تاجگذارى پادشاهان، سفرها و داد و ستدهای تجارى ترسیم می شد. معمولاً فقط پادشاهان به اندازه کافى خوش شانس بودند که زایچه تولدشان کشیده شود. در حال حاضر، هر کسى می تواند زایچه تولدش را با استفاده از اسطرلاب ترسیم کند. این چارت نجومی همان چارت تولد (به انگلیسی: natal astrology) افراد نامیده مى شود.

مهم: دریافت رایگان گزارش چارت تولد

مثل هر مورد دیگرى، ستاره بینی نیز مورد سوء استفاده قرار گرفته و اهمیت واقعى آن، از بین رفته است. طالع بینى روزانه، بر اساس علامت خورشید (sun sign) که در مجله ها و وب سایت ها نوشته مى شود، بر اساس زمان تولد شما نیست. در نتیجه مثل اینست که دارویى، از طرف پزشکى که شما را معاینه نکرده است، برایتان تجویز شود.

کلمه “horoscope” در زبان انگلیسى از کلمه “hora Scopus” مى آید که به معنى اشاره گر زمان یا نمایش ساعت مى باشد. بنابر این طالع بینى صحیحى، بدون در نظر گرفتن زمان وجود ندارد. آنچه به عنوان طالع بینى روزانه نوشته می شود، چیزى بیش از یک نقل قول روزانه بى معنى نیست. همین موضوع به میزان اهمیت بالای بررسی چارت تولد برای مشخص شدن طالع واقعی فرد اشاره می کند.

همانطور که در بالا بیان شد، اگر چه اطلاعاتى که به وسیله نجوم، براى برنامه ریزى بدست مى آید، با ارزش است، اما این کار با آنالیز کردن ترانزیت کنونى سیارات و نحوه تأثیر ترانزیت روزانه بر زایچه تولد شما امکان پذیر است که همان چارت تولد شماست. به این نوع گزارشات اغلب “پیش بینى” اطلاق مى شود. پیش گویى هایى که بر اساس ترانزیت گفته مى شود، هیچ وجه تشابهى با طالع بینى متداول روزانه بر اساس خورشید ندارد. (Daily sun-sign horoscopes).

مطلب مرتبط: آشنایی با هنر رمل و اسطرلاب

براى یک پیش گویى  بر اساس ترانزیت فعلى، نیاز به آنالیز وسیع زایچه تولد شما به همراه ترانزیت فعلى است. فقط یک منجم با صلاحیت یا یک دانشجوى نجوم مى تواند کار مؤثرى انجام دهد. بدون در نظر گرفتن زمان، روز، سال و محل تولد شما، هیچ پیش گویى درستى نمی تواند انجام شود. بار دیگرى که وسوسه شدید به طالع بینى روزانه بر اساس فقط سیاره خورشید اعتماد کنید، به این قضیه فکر کنید و بدانید که محاسبه چارت تولد شما برای مشخص کردت طالع تان بسیار مهم است و بدون آن نمیتوانید به طالع واقعی خود پی ببرید.

هوروسکوپ به همراه امضای ستارگان

نجوم وابسته به تولد، تمام زایچه تولد شما را در نظر مى گیرد که ابزارى بسیار قوى براى درک رفتار بشر و براى تشخیص قدرت ها و ضعف هاى ما است. در مورد شخصیت آگاهى داده و این قدرت را به ما مى دهد تا با نیروى بیشتری به سرنوشت خود بپردازیم. در مورد هر مطلبى که در یک چارت تولد (چارت نجومی) دیده می شود، یک تم روانشناختى وجود دارد. به عبارت دیگر نشان مى دهد در روان ما چه اتفاقى مى افتد ولى نه لزوماً چه کار فیزیکى باید انجام شود.

به همین دلیل اعتقاد داریم نجوم بر سرنوشت شما صحه نمى گذارد. بجاى اینکه بگوید چه خواهد شد، نجوم نشان می دهد چه چیزى را تجربه خواهیم کرد. علم نجوم واقعى، کم و زیاد شدن جریان انرژى در عالم گیتى را به حساب مى آورد. جریانى که با هر کدام از سیارات، خورشید و ماه (و هر چیز دیگرى که در فضا در گردش است و باعث ایجاد موجى در انرژى مى شود) کنترل مى شود.

پیشنهاد می کنم: کتاب فال ماه

علم نجوم واقعى، مثل علم فیزیک، تأثیرات بین ماده و انرژى را بررسى مى کند. سمبل هایى که در نجوم بکار گرفته مى شود، زبان منحصر به فردى براى “انرژى” ایجاد مى کند. علم نجوم واقعى، یک علم متکى بر مشاهده و تجربه است. مبناى اطلاعات بدست آمده، مشاهدات هزاران ساله است. و این داده ها، نتایج شبیه به هم داشته اند. این توضیحات همان دلایلی هستند که به شما می گویند چرا برای دریافت و تفسیر گزارش چارت تولد شما باید به اطلاعات سیارات، ستارگان و نجوم مراجعه کنیم.

رفتار شما، کلیشه اى از یکى از 12 علامت دائره البروج نیست. بلکه ترکیبى از تمامى عواملى است که در لحظه اولین تنفس شما وجود داشته است. دکتر کارل یونگ به زبان زیبایى مى گوید:

ما در لحظه اى معین، در مکانى معین به دنیا آمده ایم و مثل محصول شراب یکسال بخصوص، کیفیت آن سال و آن فصلى که به دنیا آمده ایم را در خود داریم. علم نجوم ادعایى غیر از این ندارد.

علم نجوم واقعى، علوم و ریاضیات را با هم ترکیب مى کند. گفته مى شود علم نجوم، هندسه خدایى است. برای داشتن طالع واقعی باید از این علم به درستی استفاده کرد و به بررسی چارت تولد براساس این علم آسترونومی پرداخت. همه این موارد برای اینکه بدانید در آینده چه چیزی در انتظارتان هست بسیار مهم می باشد. امیدواریم تا به اینجا به خوبی با چارت نجومی آشنا شده باشید و به اهمیت آن پی برده باشید. در نهایت این خبر مهم را به شما اعلام می کنم که برای دریافت تحلیل چارت تولد خود و تفسیر آن خود توسط استاد برجسته حوزه آسترولوژی و نجوم، فقط کافیست به پیج اینستاگرام انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران مراجعه کنید.