متافیزیک انرژی و آسترولوژی

مقاله چندی با زمین تخت گرایان – قسمت سوم: مفهوم نقشه

مقاله چندی با زمین تخت گرایان – قسمت سوم: مفهوم نقشه

در قسمت سوم مقاله چندی با زمین تخت گرایان به سراغ مفهوم نقشه می رویم و این موضوع را از دید اینکه اگر زمین تخت باشد نقشه به چه صورت خواهد بود و آیا نقشه ها می توانند نظریه زمین تخت را توجیه کنند یا خیر؟

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

در دو قسمت قبل مقاله چندی با زمین تخت گرایان به بررسی تئوری صاف بودن زمین از دو جنبه انحنا در سطح دریا و انحنای قابل مشاهده زمین پرداختیم و دیدیم که از نظر این دو مفهوم، نظریه زمین تخت قابل تایید شدن نیست. اما برای بررسی بیشتر این نظریه و داشتن استدلال های منطقی بیشتر، از جنبه سومی با عنوان مفهوم نقشه هم قصد داریم تخت بودن زمین را مورد بررسی قرار دهیم. در این قسمت به بررسی نقشه ها و نحوه نمایش آن ها از زمین ما می پردازیم. همچنان تاکید می کنیم هدف این پژوهش ها ایجاد ستیزه جویی یا دشمنی بین طرفداران و مخالفان نظریه زمین تخت نیست، بلکه هدف تنها ارائه یک تفکر منطقی و مبتنی بر استدلال های علمی برای بررسی این شبه علم می باشد.

مفهوم نقشه

مفهوم نقشه (Map) وسیله ای است که عوارض مرئی و نامرئی سطح زمین را با دقت هندسی و ریاضی در یک مقیاس کوچکتر نسبت به سطح زمین نمایش می دهد. نقشه ها از لحاظ محتوا و مقیاس دسته بندی می شوند. ما در این بخش سعی در تحلیل تمامی انواع نقشه ها نداریم. ما تلاش خواهیم کرد مدل هایی که زمین تخت گرایان از آن ها سوء برداشت داشته اند را بررسی کنیم. زمین تخت گرایان ایرادات مختلفی به نقشه های موجود می گیرند ولی باید توجه داشته باشند که عدم درک یک موضوع به معنی نادرستی موضوع نیست. شاید نیاز باشد ما سطح معلومات خود را بیشتر کنیم تا درک درستی از برخی موضوعات داشته باشیم.

نقشه جهان

هر چیزی نیاز به تخصص خودش دارد، اگر من معنای قلب را نمی دانم، نمی توانیم به عمل قلب باز یک جراح قلب ایراد بگیرم. بهتر است تلاش خود را بیشتر کنم. در اینجا هم باید گفت نظریه پردازان زمین تخت باید درک خود را در مورد مفهوم نقشه بیشتر کنند تا سوء برداشت هایی که در این قسمت به آن ها اشاره خواهیم کرد به وجود نیاید.

مطلب مرتبط: قسمت دوم: انحنای قابل مشاهده زمین

حقیقت خاموش: یکی از مواردی که زمین تخت گرایان خود نیز در آن نظر واحدی ندارند، نقشه دقیقی از مدل زمین تخت است. عدم وجود یک نقشه مشخص و واحد از زمین تخت چالش هایی را جهت مقابله با منتقدین برای آن ها ایجاد کرده است. آن ها با استناد به نظریه توطئه معتقدند شبکه های مخفی (ایلومنیاتی، فراماسونری) مان از این می شوند که تلاش آن ها برای بدست آوردن یک نقشه دقیق از زمین تخت به نتیجه برسد. گاها برای زمین تخت مورد ادعای خود، تاریخی متصور می شوند، گاهی با اشاره به نگاره هایی آن را مدل تقریبا نزدیک به نظرشان می دانند. در تمام این ادعا ها این گروه همچنان مفهوم نقشه را از دید زمین تخت نتوانسته اند به نمایش درآورند.

در این قسمت از مقاله چندی با زمین تخت گرایان به طور مفصل تر به بخش های مرتبط با مفهوم نقشه پرداخته ایم، بررسی های بیشتری را روی برخی از نقشه های ادعایی موافقان این نظریه انجام داده ایم و سعی کرده ایم با شواهد علمی و محاسبات ریاضی، نقشه های امروزی را تفسیر کنیم و سوء برداشت هایی که در مورد برخی نقشه ها از طرف تئوریسین های زمین صاف ارائه می شود برطرف کنیم. امیدواریم این قسمت هم مورد توجه شما مخاطبان انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران قرار بگیرد.

مطلب مرتبط: قسمت اول: بررسی انحنا در سطح دریا

قسمت سوم، بخش پایانی مقاله چندی با زمین تخت گرایان است که به مخاطبان این وبسایت تقدیم کردیم. امید است با آگاه سازی جامعه در جهت روشن بینی و تفکر منطقی در هر موضوع و عرصه ای گام برداریم و در کنار یکدیگر برای رشد سطح دانش و آگاهی خود برای درک جهان هستی و دنیای پیرامون خود تلاش کنیم. برای دریافت رایگان قسمت سوم مقاله با نام مفهوم نقشه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 • دانلود قسمت سوم مقاله چندی با زمین تخت گرایان – مفهوم نقشه
 • حجم فایل : 2.6 مگابایت
 • رمز فایل : synergyandastrology.com
 • منبع : وبسایت انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران
 • اینستاگرام انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران
 • راهنما
  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.
  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: 1 میانگین: 1]

  دیدگاه‌ها (0)

  *
  *

  پشتیبانی وبسایت