متافیزیک انرژی و آسترولوژی

مقاله چندی با زمین تخت گرایان – قسمت دوم: انحنای قابل مشاهده زمین

مقاله چندی با زمین تخت گرایان – قسمت دوم: انحنای قابل مشاهده زمین

در قسمت اول مقاله چندی با زمیت تخت گرایان با تئوری زمین تخت و ابهاماتی که در آن وجود دارد آشنا شدیم. حال در قسمت دوم به سراغ بخش دیگری با عنوان انحنای قابل مشاهده زمین می رویم که در این قسمت مجددا قرار است نظریه تخت بودن زمین را در دید دیگری بررسی کنیم. برای مطالعه مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

همان طور که در قسمت اول این مقاله هم گفتیم، اخیرا گروهی مجددا ظهور پیدا کرده اند که معتقدند کره زمین صاف یا اصطلاحا تخت است و در واقع کروی شکل نیست! این گروه برای اثبات نظر و دیدگاه خود، دلایل مختلفی را از چندین جنبه ارائه می دهند که در قسمت اول ما در مورد بررسی انحنا در سطح دریا به عنوان یک دلیل برای اثبات تخت بودن یا نبودن زمین صحبت کردیم. در قسمت دوم مقاله، نظریه زمین تخت از جنبه دیگری با عنوان انحنای قابل مشاهده زمین بررسی می شود.

مجددا تاکید می شود هدف از بررسی های انجام گرفته رد یا تایید نظریه زمین تخت و یا ایجاد درگیری با معتقدین به این تئوری نیست. بلکه هدف ارائه یک تفکر منطقی برای بررسی این نظریه و شبهات مربوط به آن به عنوان یکی از انواع شبه علم ها در جامعه بشری است.

انحنای قابل مشاهده زمین

در قسمت دوم این مقاله می خواهیم بررسی کنیم در چه فاصله ای از سطح زمین انحنا زمین قابل مشاهده خواهد بود؟ درک این انحنا بر روی زمین نیز ممکن می باشد و این موضوع در قسمت اول مقاله توضیح داده شده است. در ارتفاع 70 کیلومتری زمین احنا زمین ظاهر خواهد شد. بنابراین انحنای ظاهری کم است. حتی اگر در یک هواپیمای تجاری که در این ارتفاع پرواز می کند، بنشینید، باید حداقل میدان دید 60 درجه و افق صاف و بدون ابر داشته باشید. حال با توجه به این شواهد، بحث انحنای قابل مشاهده زمین در قسمت دوم قرار است با تفسیر بیشتر و مدارک و شواهد دقیق تر بررسی شود.

گفته می شود آگوست پیمارد و پائول کیپفر اولین نفراتی بودند که در 27 ماه می 1931 توانستند انحنای قابل مشاهده زمین را با چشم خود ببینند. آن ها مشاهده خود را زمانی که توسط یک بالن در ارتفاع نزدیک به 16 هزار متری بر فراز آلمان و اتریش بوده اند، گزارش کردند. نقل است آلبرت دابلیو استیونس و آرویب اندرسون نیز اولین انسان هایی بودند که در 11 نوامبر سال 1935 از این انحنا عکس گرفتند.

انحنای زمین

آن ها به وسیله یک بالن پر از هلیوم در پی ثبت رکورد جهانی تا ارتفاع 22 هزار متری بر فراز داکوتا پرواز کردند. ادعاهای دیگری هم هست که عمدتاً پس از این سال ها ثبت شده است. از آن زمان تعداد زیادی مدعی شده اند این انحنا را از بالای کوه ها یا هواپیما ها دیده اند. اما هواپیماهای تجاری به ندرت بالاتر از ارتفاع 12 کیلومتری پرواز می کنند. در واقع بحث انحنای قابل مشاهده زمین توسط افراد و گروه های مختلف به شیوه های مختلف تایید شده است.

مطلب مرتبط: قسمت اول: بررسی انحنا در سطح دریا

معتقدین به زمین تخت گرایان یه کامل مخالف انحنای قابل مشاهده زمین هستند و این مورد را کاملا تکذیب می کنند. آن ها منکر وجود چنین انحنایی بوده و همه تصاویر را (حتی تصاویر گرفته شده از ایستگاه فضایی بین المللی) را جعلی و فریبکارانه می دانند. آن ها به طور کلی منکر چنین ایستگاهی در فضا هستند. نظریه غالبی در میان زمین تخت گرایان پیرامون ایستگاه فضایی وجود ندارد.

عده ای معتقدند وجود ایستگاه فضایی به کل دروغ است و تصاویر ثبت شده توسط منجمان مبتدی نیز تنها یک فناوری پرتو آبی (Blue Beam) و یا مشابه آن است. عده ای دیگر نیز معتقدند این ایستگاه در لایه های میانی جو معلق ایت و صرفا یک ماکت برای بازی با افکار عمومی است. عده سومی هم اعتقاد دارند ماکت این پایگاه به وسیله زنجیر به گنبد آسمان متصل شده است! اما آیا این دیدگاه ها باعث رد انحنای قابل مشاهده زمین می شوند؟

در قسمت دوم مقاله جندی با زمین تخت گرایان بیشتر به این موضوع پرداخته شده و تمام موارد و دیدگاه های مختلف در مورد انحنای زمین بحث و بررسی شده ایت. برای دریافت رایگان قسمت دوم مقاله با عنوان انحنای قابل مشاهده زمین بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 • قسمت دوم: انحنای قابل مشاهده زمین
 • حجم فایل : 2.5 مگابایت
 • رمز فایل : synergyandastrology.com
 • منبع : وبسایت انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران
 • اینستاگرام انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران
 • راهنما
  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.
  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: 0 میانگین: 0]

  دیدگاه‌ها (0)

  *
  *

  پشتیبانی وبسایت