متافیزیک انرژی و آسترولوژی

شانس چیست و آیا واقعا شانس وجود دارد؟

شانس چیست؟

همه ما بارها در زندگی مان در مورد شانس و بخت و اقبال شنیده ایم ولی آیا تا با حال از خود پرسیده ایم که به چه معنی است و یا اصلا وجود دارد یا خیر؟ در این پست قصد داریم به سراغ شانس برویم و بیشتر در مورد آن صحبت کنیم.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

قطعا شما هم افرادی را در اطراف خود دارید که به آن ها می گویید آدم خوش شانس یا آدم بدشانس. اما چرا از چنین عباراتی برای خطاب به یک شخص استفاده می کنیم؟ این عبارات چه معنایی دارند و چه پیامی را در مورد یک انسان به ما می رسانند؟ اصلا آیا این عبارت واقعا درست است؟ آیا واقعا افراد دارای شانس یا بدون آن هستند؟

در ابتدا بهتر است در مورد وجود داشتن یا نداشتن شانس صحبت کنیم. به زبان خلاصه و بدون ابهام به شما می گویم شانس وجود دارد و واقعی است. عباراتی مثل انسان خوش شانس و انسان بدشانس واقعی هستند و چنین چیزی در طبیعت تعریف شده است. وقتی می گوییم بخت فردی بلند است، به این معنی است که در زندگی او اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد و طبیعت برای او زندگی خوبی در نظر گرفته است.

شانس چیست؟

همین موضوع دقیقا تعریف شانس نیز می باشد. شانس دقیقا از دل طبیعت به وجود می آید و در حقیقت پیامی است که از سمت طبیعت برای یک فرد ارسال می شود. پس در تعریف شانس باید گفت: همان کاری است که تو در طبیعت انجام داده ای و طبیعت یک پاسخ در ازای آن کار به تو بدهکار است. این کار می تواند یک کار خوب و یا یک کار بد باشد.

اگر کار خوبی باشد، جوابش هم به صورت خوبی برای تو ارسال خواهد شد و به تو لقب فرد خوش شانس اطلاق می شود. اما اگر کار بدی باشد، طبیعت هم جواب تو را با بدی خواهد داد و به تو هم لقب فرد بدشانس تعلق خواهد گرفت. به این موضوع برگشت، کارما نیز گفته می شود که پیشتر در مورد آن صحبت کرده ایم.

آدم خوش شانس

نتیجه کاری که ما در طبیعت انجام داده ایم، به صورت یک انرژی از سمت طبیعت ارسال می شود. این انرژی هم می تواند خود را در شکل های مختلف به ما نشان دهد. هنگامی که ما کار خوب انجام می دهیم، طبیعت وظیفه خود می بیند که در اقبال این کار خوب به ما سود بدهد و یک انرژی مثبت به سمت ارسال کند که در زبان عام به آن شانس می گوییم. حال این انرژی می تواند به شکل های مختلف باشد. یک واقعه ای که انتظارش را نداشته ایم برایمان اتفاق بیوفتد، به طور مثال برنده شده در یک مسابقه، موفقیت در جایی یا چیزی که از نظر ما امکانش برایمان میسر نبود، دریافت مقدار زیادی پول از جایی که بقیه انتظار آن را نداشتند و…

مطلب مرتبط: با انواع کارما آشنا شوید

چند راه بازگشت انرژی و خوش شانسی در دیدگاه های مختلف وجود دارد که در ادامه برای شما معرفی کرده ام:

  • از نظر سنتی: تو نیکی میکن و در دجله انداز/ که ایزد در بیابانت دهد باز
  • از نظر قرآن کریم: هر کس ذره‌ای بدی و خوبی کند، به او بازمیگردد.
  • از نظر بودا: قانون ‘کارما’ یعنی هر چیزی که کار ماست و به ما بر میگردد.
  • از نظر متافیزیک: انرژی در طبیعت از بین نمیرود، بلکه از نوعی به نوع دیگر تبدیل می شود و به خود شما باز می گردد. وقتی انرژی‌ای را رها میکنی؛ حالتش عوض میشود و در شکل و ظاهری دیگر به خود تو باز خواهد گشت.

از توضیحات بالا می توان این نتیجه را گرفت که خوش شانس یا بدشانس بودن ما کاملا به خودمان وابسته است و نه چیز یا کس دیگری. اگر ما به دنبال کار نیک در طبیعت باشیم، پاسخ این کار را با نیکی از سمت طبیعت دریافت می کنیم و می توانیم در طول زندگی خود بخت و اقبال بلندی داشته باشیم. پس همیشه به دنبال نیکی کردن باشید. هر نوع خوبی جوابش با انرژی مثبت به سمت خودتان خواهد آمد. نیکی به طبیعت، نیکی به انسان ها، نیکی به حیوانات و…

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ها (0)

*
*

پشتیبانی وبسایت