معرفی علامت و حفاظ جادویی ستاره داوود

احتمالا اسم ستاره داوود را قبلا شنیده باشید، اما آیا می دانستید این ستاره یک علامت و حفاظ جادویی برای حضرت داوود است که خداوند آن را به این پیامبر اعطا کرده بود؟ در این پست قصد داریم در مورد این حفاظ جادویی صحبت کنیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

دستور استفاده از این ستاره که به ستاره داوود شهرت دارد و چگونگی رسم کردنش را خداوند سبحان به حضرت داوود (ع) آموخت که ایشان (ع) آن را بر روی سپرش کشیده بود تا او را در جنگ ها حفظ کند.

وَلَقَدْ آتَيْنَا دَاوُودَ مِنَّا فَضْلاً يَا جِبَالُ أَوِّبِي مَعَهُ وَالطَّيْرَ وَأَلَنَّا لَهُ الْحَدِيدَ * أَنِ اعْمَلْ سَابِغَاتٍ وَقَدِّرْ فِي السَّرْدِ وَاعْمَلُوا صَالِحًا إِنِّي بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ

«به درستی که ما به داوود از فضل خود بخشيديم، گفتيم ای كوهها! و ای پرندگان! با او هم آواز شويد. و آهن را برای او نرم كرديم * دستور داديم زره بساز، و در حلقه ها متناسب ساز. و عمل صالح بجا آوريد كه من به آنچه انجام می دهيد بينا هستم (سبأ:10-11)»

معنای ستاره داوود

در ستاره داوود فضای قدسی جایی است که در آن ارتباط میان جهان فعلی و جهان دیگر آسمان و زمین ممکن می شود. اشکال گذار یا خطوط سیر اغلب به صورت های مستقیم، اسپیرال یا حلزونی هستند. نقطه اوج و دروازه بهشت که ستاره قطبی – و در مواقعی سیاره ونوس (زهره) – سمبل آن است در فرهنگ ها و تمدنهای مختلف به شکل های ستاره هشت گوشه، ستاره شش گوشه، ستاره پنج گوشه، دایره مربع و مستطیل مشاهده می شوند.

ستاره پنج گوشهدر کمیک کاپیتان آمریکا نیز از این ستاره 5 گوشه بر روی سپر کاپیتان آمریکا استفاده شده و این سپر نیز، سپری خاص و متفاوت است و از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد.

در دین یهودیت به ستاره داوود ستاره شش پر نیز گفته می شود و به همین دلیل یهودیان به این ستاره اهمیت زیادی می دهند و افراد مذهبی و روحانیون یهودی از آن در مراسم مذهبی خود استفاده می کنند.