متافیزیک انرژی و آسترولوژی

داستان تولد مانترا ماها مريتيونجایا

داستان تولد مانترا ماها مريتيونجایا

در این مطلب می خواهیم داستان تولد مانترا ماها مريتيونجایا که از قوی ترین مانتراها محسوب می شود را برای شما تعریف کنیم. شنیدن این داستان اساطیری برای علاقه مندان به تاریخ هندو قطعا جذاب خواهد بود. برای شنیدن این داستان در ادامه با ما همراه شوید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

کتاب مقدس هند باستان پر از داستان و افسانه است که در آنها فلسفه با فداکاری عجین شده است. شخصیت های بزرگی در این داستان ها ظاهر می شوند، از جمله حکیم مارکاندیا، که تعالیم وی در مارکاندیا پورنا یافت می شود. اما داستان او قبل از تولدش آغاز می شود.

حکیم جنگلی ساکن ماریکاندو و همسرش مارودواتی، ریاضت طولانی کشیدند به امید کسب لیاقت و نعمت یک کودک. آنها با بینشی از لرد شیوا، ایشتادواتا (خدای قلبها) پاداش گرفتند. پس از شنیدن درخواست آنها، لرد شیوا به آنها گفت که آنها می توانند فرزندی را که نور درخشان معنوی خواهد داشت داشته باشند، اما شانزده سال عمر بیشتر نمی کند و یا کودکی با عمر طولانی تر و بی روح را جذب خود کنند.

آنها کودک را با فضیلت معنوی برگزیدند و به مرور مارودواتی پسری را به دنیا آورد که مارکاندیا نام داشت. این زوج تصمیم گرفتند که به او نگویند که عمر کوتاهی خواهد داشت، اما وقتی او به شانزدهمین سالگرد تولد خود نزدیک می شد غم و اندوه روز افزون والدینش بیشتر می شد. هنگامی که او از آنها خواست تا روحیه پایین خود را توضیح دهند، آنها به او گفتند که لرد شیوا چه گفته است.

ماركانديا كه پيش از اين يك يوگي كامل بود، خود را وقف عمل خود كرد. در روز شانزدهمین سالگرد تولد خود، ماركاندیا به معبدی پناه برد و در كنار شیوا لینگام (نمادی از آگاهی الهی) نشست تا عبادت و مراقبه خود را انجام دهد. وقتی پیام آوران لرد یاما (ارباب مرگ)، برای بردن او وارد شدند، او را چنان غرق در نماز خواندند که نتوانستند مأموریت خود را به پایان برسانند.

با بازگشت به یام ، معضل خود را توصیف کردند. پس، یاما خود شخصا برای انجام این کار به معبد سفر کرد. او از ماركانديا خواست كه قوانين طبيعي مرگ را دنبال كند و با كمال رغبت بيايد، اما ماركانديا دستانش را به اطراف شيوا لينگام پيچيد و خود را تسليم محافظت كرد. یاما حلقه خود را انداخت تا ماركاندیا را با خود ببرد، اما حلقه لنگام را نیز محاصره كرد و بلافاصله شیوا كه با عصبانیت ظاهر شد. یاما حلقه خود را خیلی دور انداخته بود، زیرا او هیچ صلاحیتی در محاصره خود شیوا نداشت.

در حالی که خدایان دیگر با دلهره نگاه می کردند، یاما با ضربه ای از پای شیوا کشته شد. آنها از ترس اینکه مرگ یاما نظم جهان را بر هم بزند، از شیوا التماس کردند که او را به زندگی بازگرداند – و در پایان، شیوا این کار را کرد اما او خاطرنشان کرد که ارادت مارکاندیا از او محافظت کرده است و از این رو او براي مدتي يك فرزانه شانزده ساله باقی ماند.

اعتقاد قدیمی این است که روح تحقق یافته از این نظر داستان مارکاندیا تمثیلی است برای یادآوری جادوانه بودن انسانها و اینکه لینگام آگاهی الهی داخلی که باعث جاودانگی ما می شود انرژی است که از پایه ستون فقرات به تاج سر جریان می یابد. بیدار کردن این انرژی عمل ایمان دارانه مارکاندیا بود، پس با بیداری این انرژی شما به این درک خواهید رسید که هرگز نخواهید مرد.

مانترا ماها مريتيونجایا نیز براساس این داستان و برای بیدار کردن این انرژی متولد شد.

غلبه بر ترس با مانترا ماها مریتیونجایا

ماها مريتيونجایا مانترا یکی از مهمترین مانتراهای یوگا است. سلامتی و خوشبختی را بازیابی می کند و در مقابل مرگ آرامش ایجاد می کند. همچنین سلامتی و شادی را بازیابی می کند و برای غلبه بر موانع کمک میکند. این یک نیروی شفا بخش را بیدار میکند که به اعماق بدن و ذهن می رسد. همانطور که یک گیاه با صبر و حوصله مواد مغذی را از خاک جمع میکند، نیروهای ترمیم کننده و مغذی نیز از طریق غذاها، داروها، احساسات حمایتی و افکار تشویقی وارد بدن انسان می شوند.

ماها مريتيونجایا مانترا این نیروها را به خود جلب میکند و یک محیط درونی برای تقویت کارآیی آنها ایجاد می کند، بنابراین هر زمان که فرآیند ترمیم انجام شود، می توان از مانترا استفاده کرد. می توان مانترا را هنگام مصرف دارو خواند، زیرا بدن و ذهن را برای استفاده بهینه از آنها آماده می کند.

همچنین گفته شده است که افرادی که در حرفه شفا هستند از خواندن منظم این مانترا بهره مند می شوند. از طریق آن، آنها یک ذخیره بی نهایت انرژی به دست می آورند، و از فرسودگی شغلی جلوگیری میکنند بدلیل اینکه که کانال بهبودی را می توان از طریق آن تغذیه کرد.

متن لاتین مانترا

در ادامه متن لاتین مانترا ماها مریتیونجایا برای زمزمه کردن این مانترا قرار گرفته است.

oṃ tryámbakaṃ yajāmahe sugandhíṃ puṣṭi-vardhánam
urvārukam íva bandhánān mṛtyor mukṣīya mā ‘mṛtā́t

از ادامه می توانید مانترا ماها مریتیونجایا را به صورت رایگان دریافت یا گوش کنید.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 8 میانگین: 4]

دیدگاه‌ها (0)

*
*

پشتیبانی وبسایت