نجوم و ستاره شناسی در قرآن

قرآن کریم کتاب مقدس مسلمانان است ولی به غیر کتاب مقدس دین اسلام، کتابی سرشار از مفاهیم و نکات علمی می باشد که در لابه لای آیات آن به موضوعات علمی پرداخته شده. یکی از موضوعاتی که به دفعات در مورد آن بحث شده، نجوم و ستاره شناسی در قرآن هست. به همین دلیل مقاله ای آماده کرده ایم که مفصل تر به این موضوع بپردازیم. برای مطالعه این مقاله در ادامه با ما همراه باشید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

اگر مسلمان باشید قطعا قرآن کریم را مطالعه کرده اید و به سخنان زیبا و حیرت انگیزی که خداوند در این کتاب برای تمام انسان ها کفته واقفید. اما اگر مسلمان نیستید، احتمالا در مورد برخی از مفاهیم علمی قرآن شنیده اید. مفاهیمی که از اعتبار بسیار بالایی برخوردارند و مجامع علمی تنها برخی از دانش موجود در قرآن کریم را توانسته اند برای بشیریت تفسیر کنند. یکی از شگفت انگیز ترین مفاهیم علمی و بسیار مهم مطرح شده در این کتاب مقدس، بحث نجوم و ستاره شناسی در قرآن است.

خداوند چندین بار و در آیات مختلف به نجوم و ستاره شناسی در قرآن کریم به طور مستقیم و غیرمستقیم اشاره کرده است. برای کتابی که 1400 سال پیش بر پیامبر بزرگوار اسلام نازل شده، اشاره به این مفاهیم که در آن زمان اطلاعات بسیار کمی در مورد آن وجود داشت، بسیار شگفت انگیر و در عین حال فوق العاده است. ما برای اثبات این مفهوم مقاله ای تهیه کرده ایم که تمام آیاتی که در قرآن به ستارگان، سیارات و دنیای خارج از کره زمین اشاره دارد، در آن ذکر شده و معنا و تفسیر آیات نیز ارائه شده است.

نجوم و ستاره شناسی در قرآن

در مقاله نجوم و ستاره شناسی در قرآن ما به دنبال آن بوده ایم که به مفاهیمی که می تواند به دنیای خارج از کره زمین در این کتاب اشاره کند، رجوع کنیم و آن ها برای مخاطب و خواننده مشخص کنیم. در قرآن کریم به کلماتی نظیر آسمان، خورشید، ماه، ستارگان و سیارات و پدید آمدن روز و شب و سال اشاره های زیادی داشته است. هر کدام از این کلمات به روش های مختلف در آیات قرآن ذکر شده و در هر جایی مفهوم متفاوتی را از خود به جای گذاشته است.

قرآن و نجوم

اینکه کتابی با 1400 سال قدمت تا این اندازه به مفاهیم نجوم و ستاره شناسی و دنیای خارج از کره زمین اشاره کند، آن هم کتابی مقدس، قطعا بی دلیل نیست و نشان از میزان اهمیت بالای این مفهوم و دانش برای بشریت دارد. بدون شک یکی از مهمترین بخش هایی که برای خداشناسی نیز ذکر می شود، نظم و انضباط بی حد و مرز کهکشان ها، ستارگان و حرکت آن هاست که نشان از وجود خالقی قدرتمند برای نظم دادن به جهانی به این وسعت و عظمت می باشد.

مطلب مرتبط: مقاله مثنوی مولوی و نجوم

مقاله نجوم و ستاره شناسی در قرآن با ذکر آیات، ترجمه آن ها، تفسیرشان و اشاره به مفاهیمی که در این آیات وجود دارد، هدفش این است که شما را بیشتر با اهمیت علم نجوم آشنا کند و صد البته به تمام مسلمانان جهان نیز این پیام را برساند که خداوند بزرگ و پیامبر بزرگوار ما به شدت به یادگیری این دانش اصرار داشته اند. چرا که این علم یکی از علم های مهم در جایگاه خداوند و خداشناسیت.

تعداد آیاتی که در قرآن کریم به مفاهیم این علم اشاره کرده بسیار زیاد است، به همین دلیل ما تنها به ذکر و تفسیر مهمترین آیات آن پرداخته ایم. سایر آیات را فقط به صورت اشاره معرفی کردیم و مطالعه بیشتر را به خواننده واگذار کرده ایم. همیشه کنجکاو باشید و دنیای خود را با چشم بازتر ببینید. برای دریافت رایگان مقاله نجوم و ستاره شناسی در قرآن کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید.

  • دانلود مقاله نجوم و ستاره شناسی در قرآن
  • حجم فایل : 264 کیلوبایت
  • رمز فایل : synergyandastrology.com
  • منبع : وبسایت انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران
  • اینستاگرام انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران
  • راهنما
    جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.