متافیزیک انرژی و آسترولوژی

با مریخ نورد استقامت به تماشای زنده مریخ بنشینید!

مریخ نورد استقامت

مریخ نورد استقامت که برنامه ریزی آن توسط سازمان فضایی ناسا در ماه مارس 2020 انجام شده بود در تاریخ 18 فوریه 2021 بر روی سطح سیاره مریخ فرود آمد. این مریخ نورد تفاوت های جذابی نسبت به نمونه های قبلی برای عموم مردم دارد. به طور مثال می توان به کمک آن تصاویر آنلاین و لایو زنده از مریخ را مشاهده کرد! برای آشنایی بیشتر با این مریخ نورد و مشاهده پخش زنده های آن به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

سال 2020 سازمان فضایی ناسا برنامه ریزی را برای ارسال یک مریخ نورد جدید بر روی سطح مریخ این سیاره سرخ انجام داد و این برنامه ریزی در تاریخ 18 فوریه 2021 به اجرا درآمد و مریخ نورد استقامت با موفقیت بر روی سطح ان سیاره فرود آمد. این مریخ نورد علاوه بر تکنولوژی های جدیدی که بر روی آن پیاده سازی شده تا بتواند اطلاعات بیشتری از مریخ برای ما ارسال کند، دو تفاوت جذاب دیگری هم نسبت به سایر مریخ نوردان ناسا دارد.

تفاوت جذاب اول مریخ نورد استقامت با نمونه های قبلی در این است که این وسیله حامل اسامی تعداد زیادی از افراد عموم کره زمین است. کمپانی ناسا پیش از پرتاب موشک حامل این مریخنورد، اطلاعیه ای منتشر کرد که در آن گفته شد کسانی که علاقه مند هستند مسافر مریخ باشند و مریخ نورد استقامت را تا این سیاره سرخ همراهی کنند، می توانند در وبسایت ناسا ثبت نام کرده و بلیطی با نام خود دریافت کنند. این بلیط و نام آن ها به همراه این مریخ نورد ارسال خواهد شد.

مطلب مرتبط: کتاب صورالکواکب خواجه نصیر الدین طوسی به زبان فارسی

بعد از فراخوان ناسا ده هزار نفر از سراسر دنیا در این وبسایت ثبت نام کردند و نامشان به همراه مریخ نورد استقامت به سیاره مریخ فرستاده شد. کسی چه می داند، شاید یک مریخی این اطلاعات را دریافت کند و نام ده ها هزار زمینی را ببینید و بتواند با نام تمام آن ها آشنا شود!

دومین تفاوت جالب مریخ نورد استقامت با سایر همنوعان خود یک ویژگی خیلی خیلی جذاب و دوست داشتنی برای عاشقان به فضا، کیهان، سیارات و حتی فیلم های علمی تخیلی در مورد کیهان است. ناسا امکانی را برای این مریخنورد فراهم کرده که تمام کاربران اینترنت می توانند به صورت پخش زنده به تماشای سیاره مریخ بنشینند. این مریخ نورد به صورت دوره ای لایوهایی از مریخ پخش می کند که می توان در وبسایت ناسا آن را مشاهده کرد.

مریخ نورد استقامت برای یک ماموریت 687 روزه به سیاره مریخ فرستاده شده است. هدف این مریخ نورد در سطح این سیاره، بررسی نشانه هایی از زندگی در مریخ و جمع آوری نمونه هایی از سنگ های موجود بر روی سطح این سیاره سرخ است. در این مدت برنامه های پخش زنده از سطح مریخ توسط این مریخ نورد پخش می شود که از طریق کلیک بر روی دکمه زیر می توانید به صفحه لیست برنامه های پخش زنده این مریخ نورد بروید.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ها (0)

*
*

پشتیبانی وبسایت