متافیزیک انرژی و آسترولوژی

آیا واقعا 19 فروردین روز شرف شمس (خورشید) است؟

آیا واقعا 19 فروردین روز شرف شمس (خورشید) است؟

در کشور ما ایران، عموما و اکثر مردم روز 19 فروردین را تاریخ شرف شمس در نظر می گیرند. در این پست قصد داریم به بررسی این تاریخ بپردازیم و ببینیم آیا این روز برای انتخاب روز شرف خورشید درست است یا خیر؟ پس در ادامه با ما همراه شوید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

همانطور که گفتیم در ایران روز 19 فروردین به عنوان روز شرف شمس شناخته می شود، در حالی که نوزده فرودین معادل نوزده درجه برج حمل است. به طور کلی روایت های زیادی در مورد شرف شمس وجود دارد.

خورشید (شمس) در برج حمل در شرف قرار دارد، در نجوم اسلامی 19 درجه حمل اوج شرف شمس است و در نجوم ودیک 10 درجه حمل. اختلاف در نجوم اسلامی یا غربی با نجوم ودیک، علاوه بر اختلاف نظر درجه بین این دو سیستم نجومی، مبنای محاسبات آن ها نیز می باشد. لحظه تحویل سال، زمانی است که خورشید به نقطه تلاقی دایرة البروج با خط استوای سماوی می رسد، به آن نقطه اعتدال بهاری می گویند، که شروع سال نو می باشد.

روز شرف شمس در اردیبهشت ماه است

در سیستم غربی (توروپیکال) لحظه تحویل سال را در دایرة البروج صفر درجه حمل در نظر می گیرند، در حالیکه در سیستم ودیکی (سایدریال) متغیر است و امسال تقریبا نزدیک به 6 درجه برج حوت سال تحویل شد و براساس حرکت خورشید 24 درجه اختلاف بین دو سیستم غربی و ودیکی می باشد. بنابراین زمان شرف شمس چیزی که در ظاهر گفته میشود ۱۹ فروردین نیست، بلکه در حقیقت در اردیبهشت ماه می باشد.

بر اساس محاسبات ودیک (سایدریال) خورشید در اردیبهشت ماه به 19 درجه نشان قوچ میرسد. اما از این محاسبات گذر‌ کنیم جادوهایی که ما را از مسیر درک جهان هستی دور کنند صحیح نمی باشد. جادوها و‌ کدهایی که دارای کارما و استفاده از انرژی سیاه هستند بسیار کار اشتباهی است. استفاده از انرژی سنگ ها بسیار هم خوب است اما آلوده سازی سنگ به طلسم و جادو شایسته نیست.

اما توصیه این است که از خود سنگ به تنهایی استفاده کنید و کد و جادویی که از ان اطلاع ندارید روی آن حک نکنید، چرا که استفاده از جادو همواره از سمت خداوند نهی شده است. سنگ شرف شمس هم یکی از سنگ های بسیار عالی است اما تاکید می کنیم بدون جادو و کد باشد.

مطلب مرتبط: اعتدال بهاری چیست و سال کبیسه چگونه ‌ایجاد میشود؟

خواص سنگ ها از گذشته تا الان مورد توجه خیلی از افراد بوده است. قدیمی ترین گزارش هایی که از اعتقاد مردم به سنگ ها به جا مانده، از جمله خواص درمانی آن ها، به حدود 4 هزار سال پیش از میلاد مسیح بر میگردد. کتیبه های به جا مانده از دوران سومری ها و متون هند باستان نشانه هایی از این قدمت دیرینه و باستانی دارد. با نگاهی کلی به عملکرد درمان گران چین باستان و خاور دور، میشود به راحتی به اهمیت و خواص سنگ ها پی برد. درمان انواع بیماری ها با اعتقاد دیرینه به خاصیت درمانی سنگ ها نشان از این باور مردم در گذشته دارد.

انگشتر شرف شمس و خواص آن

جالب است بدانید مردم یونان باستان هم بر این باور بودند که همراه داشتن سنگ ها نه تنها مانند محافظی در برابر ارواح پلید و خبیث عمل میکند، بلکه آن ها را از انواع بلایا و فجایع طبیعی و ماورالطبیعی مصون نگاه میدارد. این را هم اضافه کنیم که این اعتقاد ها و باور ها فقط محدود به قشر و طبقه خاصی از جامعه نبوده، یعنی چه؟ یعنی اعتقاد به خواص سنگ ها در میان فلاسفه و عالمان از قدیم بوده و اتفاقا از جایگاه بالایی هم برخوردار بوده است. شرف شمس هم یکی از این سنگ ها است که ارتباط خاص و‌ بالایی با خورشید دارد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاه‌ها (0)

*
*

پشتیبانی وبسایت