متافیزیک انرژی و آسترولوژی

معرفی ناکشاترا و طالع قمری در آسترولوژی ودایی (جیوتیش)

ناکشاترا و طالع قمری در آسترولوژی ودایی

یکی از مهمترین مفاهیم در آسترولوژی ودایی (جیتویش) مفهوم ناکشاترا و طالع قمری است که در این پست قصد دارم این دو را برای شما معرفی کنم. در ادامه با من همراه شوید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

ناكشاترا (به انگلیسی: nakshatras) یا صورتهای فلكی قمری، كه برای طالع بینی ودایی منحصر به فرد هستند، مستقیماً با ماه و عبارات بی شمار او در ارتباط هستند. ماه تقریباً هر 2-3 روز یکبار علائم (خانه ها) را تغییر می دهد و حرکت در 12 علامت زودیاک ۲۹ روز طول می کشد. نام و اسم سیاره ماه از همین عبارت گرفته شده: تقریبا یک ماه طول میکشد تا سیاره ماه چرخه ی ۱۲ صورت فلکی را کامل طی کند و دوباره به نقطه ی اول برسد.

در آسمان ما ۱۲ صورت فلکی داریم که همان ۱۲ برج سال میباشد، برج قوچ که مربوط به ماه فروردین است الی برج ماهی که مربوط به ماه اسفند میباشد. هر صورت فلکی به اندازه ۳۰ درجه تقسیم بندی شده است و ۳۰ روز طول میکشد تا خورشید از ابتدا تا انتهای یک صورت فلکی را بپیماید (یک ماه). بنابراین خورشید هر ۲۴ ساعت یک درجه حرکت میکند و ماه تقریبا 2-3 روز طول خواهد کشید تا کل یک صورت فلکی که ۳۰ درجه است را بپیماید. هر ناکشاترا تقریبا ۱۳ درجه است.

ماه به شهود، هوش و ماهیت ذهن و احساسات ما مرتبط است. این “قسمتهای ماه” در درون ما همیشه در حال تغییر، متزلزل و مرتبط با حرکت و تغییر بی پایان ماه هستند. در حالی که حرکت خورشید با 12 علامت زودیاک مرتبط است، حرکت ماه به 27 ناکشاترا متصل است. ماه ارباب همه ناكشاترا ها است، آنجا كه خورشيد ارباب تمام راش ها (علائم) است.

حتما بخوانید: طالع بینی با آسترولوژی و نجوم

در سیستم طالع بینی ودایی، 27 ناكشاترا وجود دارد (اگرچه برخی از متن ها برای اهداف معنوی خاص به 28 اشاره می كنند) كه به راحتی 360 درجه كل زودیاك را به ازای هر nakshatras به تقریباً 2.13 درجه قوس تقسیم می كند. در نجوم ایرانی ۲۸ و در نجوم هندی ۲۷ ناکشاترا داریم.

ناكشاترا در طبیعت خود پرانیك (سانسكریت برای نیروی حیات) است و جهت جریان پرانیك طبیعت را در هر زمان مشخص نشان می دهد. nakshatras به ما می گوید که پرانا به کجا هدایت می شود، چگونه ممکن است تمایلات آن ظاهر شود و طبیعت در چه زمینه ای از بیان حمایت می کند. آنها را می توان به عنوان نیروهای طبیعی (از طریق آب و هوا ، فصول و غیره) ، به عنوان تمایلات ذهنی/عاطفی (نحوه عملکرد منظر داخلی) یا به عنوان کهن الگوهای کیهانی مشاهده کرد که از طریق افسانه ها و داستان های مفصل باستانی راهنمایی می کنند.

این قسمت منحصر به فردی از طالع بینی ودایی است و ابزاری است که برای پیش بینی های خاص و دقیق و همچنین برای درک چگونگی بروز کارمای فرد در و اطراف آنها استفاده می شود. ناکشاترا به دلیل ارتباط با ماه و طبیعت و همچنین ذهن و احساسات، یکی از بخشهای مورد علاقه من در طالع بینی ودایی است. آنها به ما احساس ماهیت فزاینده ای می دهند و از نزدیک اسرار او را با ما در میان می گذارند.

هر ناکشاترا توسط خدایی اداره می شود (جلوه ای شخصی از وجود شوخی آن)، حداقل دارای یک نماد است و همچنین دارای یک سیاره حاکم است. این ارتباطات به توضیح بیشتر آنچه nakshatra در هر زمان می تواند به ما ارائه دهد و تأثیر آن بر ما کمک می کند.

اسم های ناکشاترا

هر ناکشاترا دارای ثوابت ویژگی ها و سرور سیاره ای مخصوص به خود میباشد. هرکس با توجه به ساعت تولدش دارای یک طالع قمری است که اصطلاحا به آن ناکشاترا طالع گویند.

اسم های ناکشاترا

دوران زندگی: علاوه بر این خانه ی تشکیل شده در یک چارت تولد  توسط ناکشاترا ها‌ دوران مختلف زندگی مارو تشکیل می دهند و اثرات مستقیمی بر انرژی ما خواهند داشت.

دوران کودکی: خانه اول معمولا خانه ای است که کودکی شما را نشان میدهد وجود سیارات خوب در این خانه و نظرات مساعد آن ها نشان از دوران خوبی برای شما در این قسمت از زندگیتان می دهد. مثلا اگر ونوس بشیند و تحت نظر سیاره های نحس مثل سترن نباشد.

جوانی: خانه دهم جوانی شما را کنترل می کند. برا اساس اینکه چه سیاره هایی در آن قرار دارند و تحت نظر چه سیاره هایی قرار می گیرد این خانه می تواند برای شما تعیین کننده باشد.

میانسال: خانه هفتم زندگی میانه شما را کنترل می کند. در این خانه نیز اگر نظرات سعد باشد زندگی میانسالی شما خوب خواهد بود.

کهنسال: خانه چهارم سالمندی شما را کنترل می کند. بسته به این که چه سیاره هایی در آن قرار می گیرند و چه نظراتی بر روی این خانه هست می توان در نظر گرفت که این دوره چطور می گذرد. مثلا نظر راهو بر این خانه دوران سالمندی شما را خیلی مساعد نمی کند.

امیدوارم این مطلب مورد استفاده شما قرار بگیرد. برای طالع بینی در سیستم آسترولوژی ودایی به آشنایی با ناکشاترا و مفهوم آن نیاز دارید. منتظر نظرات شما هستم.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 11 میانگین: 3.6]

دیدگاه‌ها (10)

*
*

  زهرامحمودی مهمان اسفند 29, 1399 پاسخ

  ممنونم بابت اطلاع رسانی شما بزرگواران

  محدثه مهمان فروردین 5, 1400 پاسخ

  ممنونم از وقت و انرژیتون امیدوارم همیشه سلامت و پیروز باشید

  ندا مهمان خرداد 24, 1400 پاسخ

  بسیار عالی و مفید

  بنفشه دریایی مشتری خرداد 24, 1400 پاسخ

  خییلی خوب بود ممنونم استاد نمازی بزرگوار

  آرزو مهمان خرداد 24, 1400 پاسخ

  سلام آقای نمازی،یه سوال دارم،اگه کسی راهو تو خونه ۴ داشته باشه یعنی دوره کهنسالی خوبی نداره؟و یه سوال دیگه پلوتو و اورانوس تو خونه ۷ نشون دهنده چیه؟ آیا فوت همسر یا خیانت میتونه باشه؟ممنون میشم جواب بدید

  لعیا حق بین مشتری خرداد 24, 1400 پاسخ

  عالی بود 💛🧡💚

  نرگس کابله مهمان خرداد 24, 1400 پاسخ

  عااااالی ممنون از اطلاعات شما🙏🙏🙏

  Arian مهمان خرداد 25, 1400 پاسخ

  سلام.ممنون از مطلب مفیدتون. من فقط اون جدول رو متوجه نشدم که چی هست

  هستی مهمان خرداد 25, 1400 پاسخ

  ممنون استاد عالی
  من الان دوباره نیرم چارت تولدم و گوش میدم تا بهتر متوجه بشم.

  زینب جلیلی مهمان خرداد 25, 1400 پاسخ

  بسیار عالی بود ممنون از اطلاعات خوبتون

پشتیبانی وبسایت