متافیزیک انرژی و آسترولوژی

کاراکا خانه های چارت تولد چه چیزی هستند؟

کاراکا خانه های چارت تولد

یکی از مهمترین مفاهیم در تحلیل چارت تولد چیزی با عنوان کاراکا خانه های چارت تولد است که باید پیش از تحلیل با آن ها آشنا باشید اما قبل از اینکه به سراغ معرفی کاراکای خانه های چارت تولد برویم بهتر است ابتدا بدانید اصلا کاراکا چیست؟ برای آشنایی با این مفهوم به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

در تعریف پایه، کاراکا اصطلاحا همان مفهوم نماینده یا معرف است. در چارت تولد هر خانه و در هر خانه  سیاره یا سیاراتی قرار می گیرند که این سیارات به عنوان کاراکا خانه های چارت تولد تعریف میشوند، کاراکا جدای از سروری است و این مفهوم نوعی تعریف کنندگی وضعیت خانه ی چارت تولد خواهد بود.

در چارت تولد 12 کاراکا وجود دارد. در واقع کاراکا خانه های چارت تولد به 12 بخش تبدیل می شوند که هر بخش می تواند شامل یک یا چند سیاره، ماه و یا خورشید باشد. در ادامه کاراکای هر خانه را به همراه توضیحاتی معرفی کرده ام.

معرفی کاراکا خانه های چارت تولد

خانه اول: در خانه اول چارت تولد، خورشید به عنوان کاراکا قرار دارد. خورشید نماد جان و انرژی حیات اس. و نماینده ی خانه اول انتخاب شده است.

خانه دوم: کاراکا خانه دوم ژوپیتر (مشتری) است. این سیاره نماد پول می باشد و دومین خانه از کاراکا خانه های چارت تولد را نمایندگی می کند.

خانه سوم: در خانه سوم مارس (مریخ) نماینده این خانه انتخاب شده است. مریخ نماد برادر و شجاعت می باشد.

خانه چهارم: این خانه نماد مادر، املاک، ماشین و پولداری آسان است و به همین دلیل کاراکا یا نمایندگی آن را 5 سیاره به صورت توام بر عهده دارند. این پنج سیاره عبارت اند از: ماه، مرکوری (عطارد)، ونوس (زهره)، ژوپیتر (مشتری) و مارس (مریخ).

خانه پنجم: این خانه نماد فرزند و فرزند آوری است و برای داشتن فرزند نیز باید به ژوپیتر (مشتری) مراجعه کرد چرا که این سیاره نماد فرزندآوری نیز می باشد. پس نمایندگی این خانه را هم مشتری بر عهده دارد. به طور کلی سیاره مشتری یکی از مهمترین سیارات است که نمایندگی کاراکا خانه های چارت تولد را بر عهده دارد.

نماد سیاره مشتری

خانه ششم: ششمین خانه چارت تولد مربوط به بیماری و دشمن و نماینده اصلی این خانه هم سیاره سترن (زحل) می باشد چرا که زحل نماد بیماری است ولی مریخ نیز در این خانه اثرگذار است و به عنوان یک مکمل در کنار سیاره زحل عمل می کند.

مطلب مرتبط: چارت تولد چیست و چه کاربردی دارد؟

خانه هفتم: این خانه مربوط به روابط زناشویی می باشد و توسط نمایند این حوزه یعنی سیاره ونوس (زهره) نمایندگی می شود. اصلی ترین نماد سیاره ونوس مربوط به ازدواج و روابط زناشویی است و کاراکا خانه هفتم را هم این سیاره بر عهده دارد.

خانه هشتم: این خانه وظیفه اش آگاه کردن شما از دردسر و اتفاقات ناگوار مثل مرگ است. این خانه یکی از مرموزترین خانه های چارت تولد محسوب می شود و کاراکا آن را زحل بر عهده دارد. همان طور که در خانه ششم گفتیم، زحل مربوط به بیماری و دشمنی است و به همین دلیل این خانه را که با این موضوع می تواند مرتبط باشد نمایندگی می کند. اگر زحل در خانه هشتم قرار بگیرد احتمالا عمر طولانی خواهید داشت و در بین کاراکا خانه های چارت تولد، این زحل است که می تواند نشان دهنده این موضوع در خانه هشتم باشد.

خانه نهم: نهمین خانه از خانه های چارت تولد شما نمایانگر مذهب و استادان شما است که این خانه هم توسط مشتری نمایندگی می شود. همان طور که گفتیم مشتری سیاره ای قدرتمند است و در چندین خانه به صورت توام به عنوان کاراکا قرار گرفته و تاثیر بالایی در چارت تولد ما دارد.

خانه دهم: این خانه، خانه پدر و شغل شما می باشد و کاراکا آن سیارات مشتری، عطارد، زحل و خورشید در نظر گفته شده است.

خانه یازدهم: خانه یازدهم مربوط به آرزوها، دوستان و شانس شما در زندگی است و نماینده اینجا هم مشتری می باشد.

مطلب مرتبط: طالع بینی با آسترولوژی و نجوم

خانه دوازدهم: این خانه آخرین گزینه از خانه های چارت تولد محسوب می شود و نماد از دست دادن می باشد. از دست دادن در این خانه نمایانگر کارمایی است که باید پرداخت شود و از آنجایی که سیاره زحل، نماد مرگ، بیماری، دشمنی و اتفاقات ناگوار می باشد، کاراکا این خانه نیز سیاره زحل انتخاب شده است.

به پایان این مطلب رسیدیم. در این مطلب سعی کردم با زبانی ساده شما را با مفهوم کاراکا و کاراکا خانه های چارت تولد آشنا کنم تا قدمی دیگر به سمت یادگیری دانش تحلیل چارت برداشته باشیم. امیدوارم این مطلب مورد استقبال شما قرار بگیرد. منتظر نظرات شما هستم.

پی نوشت: شاید برخی از دوستان فکر می کنند من بدون توجه و از روی اشتباه ستاره خورشید و قمر ماه را به عنوان سیاره در نظر گرفته ام. ولی این در حوزه آسترولوژی اشتباه نیست. در آسترولوژی به تمام اجرام موجود در منظومه شمسی سیاره گفته می شود و دلیل آن هم راحتی بیان مطلب برای شما مخاطبان بزرگوار است. همیشه موفق باشید و به دنبال آگاهی بروید.

همواره می توانید با دنبال کردن پیج اینستاگرام انجمن، به صورت روزانه و به راحتی به آموزش های آسترولوژی و تحلیل چارت تولد که در آنجا قرار می دهم دسترسی داشته باشید.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 31 میانگین: 3.8]

دیدگاه‌ها (16)

*
*

  احسان مهمان فروردین 2, 1400 پاسخ

  بسیار عالی

  Farzane مهمان فروردین 30, 1400 پاسخ

  عالی بود 💐

  شهرزاد مهمان فروردین 30, 1400 پاسخ

  ممنون از اطلاعات مفیدتون

  لیلی داعی مشتری فروردین 30, 1400 پاسخ

  عالی بود🙏🏼❤️

  Mahnazshirdel مهمان فروردین 30, 1400 پاسخ

  خيلي خوب بود ممنون

  banoomaryam.ta@gmail.com مشتری فروردین 30, 1400 پاسخ

  مثل همیشه توضیح کامل وعالی 👌👌

  Ladan مهمان فروردین 30, 1400 پاسخ

  اگر یک یا چند خانه خالی از سیاره باشه چی؟مثلا خانه هفت یا چهار؟

  Neda مهمان فروردین 30, 1400 پاسخ

  سپاس استاد اموزه هاتون بی نظیر و ناب

  ندا افشین مهمان فروردین 30, 1400 پاسخ

  بسیار عالی 👌

  مرضیه کریمی مشتری فروردین 30, 1400 پاسخ

  ممنون استاد میشه بگین این سیارات اگر در چارت تولد در خانهای دیگر قرار بگیرن چه اتفاقی میوفته؟

  سپيده رضاپورلاكاني مشتری مرداد 6, 1400 پاسخ

  با سلام بسيار عالي و ارزنده

   سمیرا مهمان دی 24, 1402 پاسخ

   Sar در خانه پنجم از جدول d9 قرار بگیرد به چه معنی است

  هانا مهمان مهر 7, 1400 پاسخ

  عالی بود استاد سپاس از روان بودن توضیحات جنابعالی، 🙏🙏🙏🌹🌹🌹

   مدیر وبسایت مدیر کل آبان 7, 1400 پاسخ

   سلام و وقت بخیر. در صفحه توضیحات دوره در وبسایت، آیدی تلگرام معرفی شده
   https://synergyandastrology.com/product/attract-love-and-wealth-with-ethereal-threads/

  بانو مهمان تیر 6, 1401 پاسخ

  سلام. از مطالب آموزنده تون ممنونم. خیلی دوست دارم در این خصوص بیشتر بدونم. ممنون میشم اطلاعات بیشتری در اختیارمون قرار بدید.

  بانو مهمان تیر 6, 1401 پاسخ

  سلام.
  از مطالب آموزنده تون ممنونم. خیلی دوست دارم در این خصوص بیشتر بدونم.
  ممنون میشم اطلاعات بیشتری در اختیارمون قرار بدید و نحوه کار رو برامون توضیح بدید.

پشتیبانی وبسایت