متافیزیک انرژی و آسترولوژی

چگونه می توانیم هدف روح و رسالت زندگی خود را بفهمیم؟

چگونه می توانیم هدف روح و رسالت زندگی خود را بفهمیم؟

یکی از سوالاتی که تقریبا تمام انسان های کره زمین از خود می پرسند این است که رسالت زندگی آن ها بر روی زمین چیست و به چه دلیل بر روی این سیاره خاکی به دنیا آمده اند و قرار است چه کاری انجام دهند؟ در این پست قصد داریم به شما کمک کنیم تا به رسالت زندگی و هدف روح خود پی ببرید و آگاهانه تر به زندگی خود ادامه دهید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

رسالت هر شخص بخش اعظمی از اهداف وی است. راهو و کیتو که دو نقطه محاسباتی در آسمان هستند و از تقاطع محور حرکت زمین، ماه و خوردشید تشکیل می شوند، در اینجا نیز مورد استفاده قرار می گیرند ولی در هدف روح، این دو به عنوان دو نیروی ناخودآگاه محسوب می شوند که هدف این دو نیرو آموختن درس زندگی به ما است. همین این دو نیرو در تعیین رسالت زندگی ما بسیار تاثیرگذار هستند. راهو (نود شمالي) و کیتو (نود جنوبي) بر کندالینی حکومت می کنند. وقتی کندالینی بالا می آید راهو و کیتو یکی می شوند و فرد از این زندگی رهایی میابد و به موکشا می رسد.

ادرگار کیسی، فردی که از توانایی های ذهنی بالایی برخوردار بود در همین راستا می گوید:

من هميشه از راهو و كيتو به عنوان نقاط غمگين ياد ميكنم، اما هیچ چیزی قدرتمندتر از اراده انسان وجود ندارد.

کیسی بارها ادعا می کرد که ما می توانیم زندگی خود را از طریق خواست و افکار خودمان تغییر دهیم. بنابراین وقتی در مورد سرنوشت یا رسالت زندگی صحبت می شود، راهو و کیتو می توانند شاخص های بسیار قوی باشند. راهو و کیتو (نقطه تلاقی گردش ماه و زمین به دور خورشید) سرنوشت کارمایی فرد هستند.

چگونه به رسالت زندگی خود پی ببریم؟

راهو و کیتو شاخص هایی هستند که به شما کمک می کنند به خاطر بیاورید که چرا اینجا هستید و از کجا آمده اید. گره های راهو و کیتو با یادآوری رسالت زندگی ما، کار مهمی انجام می دهند. همچنین راهو و کیتو نیروهای زمان زندگی هستند که نشان می دهد در چه حوزه زندگی باید کار کنیم و به چه مناطقی نیاز نداریم. کیتو منطقه بالغ زندگی را نشان می دهد و راهو نشان می دهد که در کدام منطقه از زندگی ما نابالغ هستیم و باید روی آن کار کنیم.

راهو بسیار پرتنش است‌ و براحتی از هر چیزی راضی نخواهد شد. شما همیشه می توانید نسبت به هر چیزی گرسنه باشید: مهارت های بیشتر، تجارب بیشتر و در نهایت ما را به سمت تجربه های دردناک و رنج آور سوق می دهد و این دقیقا همان لحظه ای است که کیتو خود را نشان می دهد تا یک توقف موقتی ایجاد کند و بررسی نماید که آیا ما تمام ویژگی های خود و استعدادهایمان را برای تامین سوخت و انرژی رسالت زندگی خود به کار می گیریم یا خیر؟ راهو نشان دهنده سر و کیتو نشان دهنده بدن است و یا به زبان عامیانه تر همان اصطلاح ذهن در برابر روح به این دو اشاره دارد.

راهو و کیتو

کارکرد این دو بر اساس نظم غیر قابل وصفی است. بنابراین داشتن نظم و انضباط برای هر دون نیروی راهو و کیتو و البته برای راهو بیشتر از کیتو بسیار مهم است. بنابراین نظم دادن به خواسته هایتان می تواند تکنیک بسیار موثری برای رسیدن به رسالت زندگی شما باشد.

راهو و کیتو درس هایی برای ما دارند

کیتو برخلاف راهو همه موارد دنیوی را رد می کند و هیچ علاقه ای هم به گذشته ندارد. به طور مثال این کیتو است که به ما کمک می کند تا اتفاقات گذشته و مردم را ببخشیم و هر چیز منفی را که برایمان اتفاق افتاده، هر چقدر دردناک، فراموش کنیم و در واقع میتوان گفت یکی از کارهای مهمی که کیتو در زندگی انسان انجام می دهد، آموختن بخشش و رها کردن چیز هایی است که از نظر کیتو بی ارزش بوده و فقط اینگونه است که می توانیم به سمت جلو حرکت کنیم و به رسالت زندگی خود برسیم. در مجموع می توان گفت راهو نه تنها شیطان نیست بلکه ما را به هدفی زندگی مان نزدیک می کند و کیتو نه تنها کارما نیست بلکه با منبع الهی ما در ارتباط است.

نخستین درسی که راهو و کیتو به ما می دهند این است که باید یاد بگیریم در زمان حال زندگی کنیم.  آن ها تلاش می کنند ما را دائما از یک مکان به مکانی دیگر منتقل کنند و به همین دلیل، دوره زمان هایی که مربوط به این دو است همانند زندگی کردن بر روی یک گسل زلزله می باشد. باید بدانیم که گذشته مربوط به گذشته است و ما کارمای آن را ایجاد کرده ایم که بخاطر این موضوع لازم است هبوط کنیم و با استعدادها و توانایی های مشخص وارد دنیا شویم.

 بنابراین کاری که باید در این زندگی انجام دهیم، توانمند سازی آنها، استفاده حداکثر از آنها و کار بر روی اعداد است. تا جایی که ممکن است سبک زندگی کنیم و این موضوع را بدانیم که امروز زمانی است که می توانیم تغییراتی را به طور مثال در تمایلات شخصی خود ایجاد کنیم و به دنبال آن آگاهانه زندگی کنیم با هدف به سمت رسالت زندگی خود برویم.

مطلب مرتبط: کتاب چگونه به راحتی به دیگران وابسته نشویم؟

راهو به شدت به شیطنت کردن و انجام هر کار غیرمتعارف و خیالی علاقه مند است.  در کتاب مقدس هندو آن را به عنوان یک اژدها به تصویر کشیده اند که بدون جسد سوار بر ارابه ای است که هشت اسب سیاه دارد.  راهو یک آسور است که تمام تلاش خود را میکند تا هر قسمت از نمودار تولد شما را که اشغال کرده است، همان منطقه را به هرج و مرج بکشاند. اما این نکته را فرموش نکنید راهو همیشه هم عملکرد بدی ندارد و برای رسیدن به رسالت زندگی خود به آن نیاز دارید. به طور عامیانه باید گفت تا زمانی که گربه نره ها وجود نداشته باشند، پینوکیو آدم نخواهد شد.

اگر پیشتر هم دنبال کننده مسائل مربوط به آسترولوژی و نجوم بوده اید احتمالا قبلا شنیده اید که در طول مانتان سامودرا، راهو مقداری از شهد الهی «جاودانگی» را نوشید.  اما قبل از اینکه شهد از گلویش پائین برود؛ موهینی (آواتار زن ویشنو) سر راهو را قطع کرد. سر از بدن جدا شد اما جاودانه ماند و راهو نامیده شد، و بقیه بدن کیتو نام گذاری شد. در این خصوص اعتقاد بر این است که این سر جاودانه گاهی خورشید یا ماه را می بلعد و باعث کسوف می شود. در هنر سنتی تایلند، نماد راهو به این صورت است که که صورت او در حال بلعیدن خورشید یا ماه نشان داده می شود.

بر اساس بعضی اعتقادات، برای جلوگیری از آسیب دزدان، غول ها، شیاطین و دفع آسیب از بیماری ها استفاده می شود یا بهتر است بگوییم جایی که ما راهو را در آن نشان داریم احتمالا کمتر دچار آسیب عواملی که در بالا ذکر کردیم می شود.

و در نهایت به این انتهای این مقاله رسیدیم. در این پست دریافتیم که رسالت زندگی ما چگونه تحت تاثیر دو نیروی راهو و کیتو قرار دارد و چگونه باید زندگی کنیم تا به هدف روح خود برسیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید آگاهانه تر به دلیل زندگی تان بر روی زمین فکر کنید. منتظر نظرات ارزشمند شما هستم.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 8 میانگین: 2.9]

دیدگاه‌ها (6)

*
*

  شیده طالبی مهمان اسفند 26, 1399 پاسخ

  خیلی خوب توضیح دادین خیلی جالب بود😍

   مدیر وبسایت مدیر کل اسفند 26, 1399 پاسخ

   ممنون از لطفتان 🌺🙏

  سعیده مهمان اسفند 26, 1399 پاسخ

  درود بر شما
  بهترین تفسیر و تحلیلی بود که در مورد راهو و کیتو خوندم. عالی هستین. نور و برکت جاری

  sanazbehro مهمان اسفند 27, 1399 پاسخ

  ممنون

  مرجان مهمان تیر 28, 1400 پاسخ

  بسیار عالی سپاس

  Firoozeh مهمان شهریور 31, 1400 پاسخ

  بی نظر بود🙏✨💜🌼🦋perfect👌

پشتیبانی وبسایت