متافیزیک انرژی و آسترولوژی

آشنایی با آرکتایپ های مردانه و زنانه نشان های آسترولوژیکی

آشنایی با آرکتایپ های مردانه و زنانه نشان های آسترولوژیکی

در این پست قصد داریم در مورد آرکتایپ های مربوط به زنان و مردان در نشان های آسترولوژیکی صحبت کنیم و آن ها را برای شما معرفی نماییم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

در پست “شناخت تیپ های شخصیتی ارتباطی براساس صورت فلکی حاکم در چارت تولد شخصی” در مورد تیپ های شخصیتی صحبت شد. مفهوم مهم دیگری که در این مورد وجود دارد مفهوم آرکتایپ است. در تعریف این واژه می توان گفت: به یک الگو، یک مدل و حتی یک شخص، فرد، یک حرف یا یک نمونه اشاره دارد که سایر الگوها، مدل ها، افراد و اشخاص؛ حرف ها و نمونه های دیگر، یا به طور کامل از آن تقلید می کنند و یا حداقل بسیار شبیه به آن هستند.

آرکتایپ ها در آسترولوژی براساس دو جنسیت زن و مرد متفاوت هستند و هر کدام تیپ شخصیتی مربوط به خود را دارند. در آسترولوژی هدف از بررسی آرکتایپ ها، در حقیقت بررسی اثر آن ها بر روی افراد است. برای اینکار ابتدا باید با آن ها آشنا شویم که در ادامه براساس دو جنسیت زن و مرد معرفی شده اند.

آرکتایپ های مردانه

هر تایپ شخصیتی و نشان رایزینگی در مردان چه اثری دارد؟

 1. زئوس (ZEUS): خدای خدایان، مظهر قدرت، جاه طلبی، پیشرفت، رقابت، کنترل کننده، ریسک پذیر و اهل عمل است.
 2. آپولو (APOLLO): خدای خورشید، قانونگذار و قانونمند، منظم، برنامه ریز، هدفمند و اهل پیشرفت قدم به قدم، محافظه کار، برادر (معمولاَ در رابطه با دخترها نقش برادر را میگیرد)، بچه مثبت.
 3. آرس (ARES): خدای جنگ، ورزشکار، پر انرژی و پر تحرک، اهل عمل (البته اغلب عمل بی درنگ و بدون فکر و غیرمنطقی)، متعصب و غیرتی، با معرفت و با مرام.
 4. پوزیدون (POSEIDON): خدای دریاها و خدای عواطف و احساسات و غرایز، اهل عواطف و عمیق شدن در احساسات، عشق و هیجانات تند و شدید و خشم و کینه شدید.
 5. هرمس (HERMES): خدای سخنوری و مذاکره، دارای قدرت جذب بالا، تنوع طلب، شوخ طبع و خوش سر و زبان، خوش سفر، دارای نوجوان ابدی، فراری از مسئولیت و محدودیت.
 6. هادس (HADES): خدای جهان زیرین و خدای دنیای ارواح و مردگان، فرمانروای ناخودآگاه، درون گرا و معناگرا، مردان شهودی و عمیق و کمی عجیب غریب در رفتار، بدون عواطف و احساسات و دور از اجتماع، منزوی ولی پیچیده.
 7. هفائستوس (HEPHAESTUS): خدای آتش و فلزکاری، زحمتکش و اهل کار، مردانی درونگرا و گوشه گیر اما پر از خلاقیت و هنرمند، وفادار، اعتماد به نفس پایین.
 8. دیونوسوس (DIONYSUS): خدای مستی و شراب. خدای لذت و شادی، جوانترین خدای المپ، اهل خلسه (چه مدل عرفانی و چه مدل اعتیاد به مواد)، آواره و سرگردان، همیشه عاشق، بدون چارچوب، روح لطیف و درک کننده زنان و زیبایی ها.

و آرکتایپ های زنانه نیز به شرح زیر می باشند.

آرکتایپ های زنانه

هر آرکتایپ برای زنان در طالع بینی و آسترولوژی چگونه است:

 1. آتنا (ATHENA): خدابانوی عقل و مهارت و تمدن و پیشرفت، دختر تحصیل کرده و عاقل پدر، منطقی و عقل گرا، علاقه مند به شغل و تحصیل و مدرک، اهل پیشرفت و رقابت، هدفمند، کمال گرا، محافظه کار، نماینده تفکر منطقی زنانه، مدیر.
 2. آرتمیس (ARTEMIS): خدابانوی شکار، جنگاور، آسیب ناپذیر، مستقل، حفظ هویت فردی، عشق به طبیعت بکر، طرفدار حقوق زنان، خواهر (در رابطه با جنس مخالف خواهر آنها می شود نه همسر).
 3. آفرودیت (APHRODITE): خدابانوی عشق و زیبایی و هنر، خلاق و عاشق پیشه، طبیعت دوست، مرکز توجه، دوستدار زیبایی، دختری اهل زیبایی که با کمترین امکانات بیشترین زیبایی را می آفریند، در لحظه زندگی می کند.
 4. هستیا (HESTIA): خدابانوی معابد، زن دانا، ساکت و آرام، اهل دعا و معنویت و مدیتیشن، شهودی و درونگرای عمیق، ساده پوش و ساده زیست، انرژی گرفتن از خود، خاله و عمه دوشیزه.
 5. هرا (HERA): خدابانوی ازدواج، زنان همسر الگو که همسر مهمتر از همه و مرکز زندگی ست، وفادار به همسر و عاشق شوهر کردن، زن زندگی، ملکه، شیک پوش، حسود و کینه توز، کنترل کننده همسر.
 6. دیمیتر (DEMETER): خدابانوی مادر و غلات، زنان مادر الگو که همه را مراقبت میکنند و سرویس میدهد، مادرانی خستگی ناپذیر و تسلیم ناپذیر، فداکار، حمایت بی دریغ، مهربان و صمیمی، عاشق بچه ها، عاشق مهمان و مهمانی دادن، توانمند.
 7. پرسفون (PERSEPHONE): خدابانوی دوشیزه، ملکه جهان زیرین، مظهر دوشیزگی، نماد دخترانگی، معصوم، انعطاف پذیر، پذیرا و نقش پذیر و منعطف، تقلید کننده و دنباله رو، نماد اضطراب جدایی از زندگی قبلی به یک زندگی جدید، دختر ساده لوح، بی خیال و بی مسؤولیت و سر به هوا، دارای امید، سطح بالای خودآگاهی، اهل این شاخه به آن شاخه پریدن.

نکات مربوط به این آرکتایپ ها در ادامه معرفی شده اند.

نکات و کارکردهای شخصیت شناسی آرکتایپی

یکی از مهم ترین نکات در بحث شخصیت شناسی آرکتایپی این است که هر فرد مجموعه ای از آرکتایپ ها (الگوهای مختلف شخصیتی) است و اگر به طور مثال می گوییم: «این فرد زئوس است!»، مقصود این است که شخصیت غالب آن فرد را آرکتایپ زئوس دربرمی گیرد ولی بدین معنا نیست که تایپ های دیگر و ویژگی هایشان در درون او وجود ندارند.

این نکته جالب توجه است که با توجه به محیط و شرایط زندگی و… ممکن است برخی از آرکتایپ ها به شکل غالب و برخی به شکل سرکوب در فرد بروز پیدا کرده باشند.

با شناخت و تمرین های لازم و کنترل، میتوان آرکتایپ ها را به تعادل رساند (سرکوب ها را تقویت کرد و غالب ها را به نقطه تعادل نزدیک کرد) و در نهایت به تعادل در تمامی جنبه های زندگی دست یافت که بهترین حالت و وضعیت برای هر فرد قرار گرفتن در وضعیت تعادل و بهره جستن از تمامی آرکتایپ ها و ویژگی شان در شرایط مختلف زندگی ست.

نکته دیگر آنکه این پانزده تایپ و انرژی روانی در همه آدم ها در جریان است اما تیپ های مردانه بیشتر در مردان و تیپ های زنانه بیشتر در زنان بروز می یابند. با این وجود، شناخت کلیه آرکتایپ ها برای همه افراد مفید است. چراکه هر زن/ مردی در زندگی اش یک مرد/ زن مهم هست که شناخت رازهای او به رابطه شان کمک  می کند.

اگر دوست دارید آرکتایپ های زنانه و مردانه خود را تقویت کنید، می توانید “دوره 7 مانترا و 7 یانترا برای جذب انرژی سیارات” را تهیه کنید. این دوره در به تعادل رساندن آرکتایپهای شما بسیار موثر است و به شما کمک خواهد کرد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاه‌ها (4)

*
*

  آتوسا مهمان فروردین 20, 1400 پاسخ

  عالی

  Bita1000 مهمان فروردین 20, 1400 پاسخ

  فوق العاده بود

  زهره توکلی مشتری فروردین 21, 1400 پاسخ

  بسیار عالی

  esfandairi مهمان فروردین 21, 1400 پاسخ

  عالی لود استاد

پشتیبانی وبسایت