متافیزیک انرژی و آسترولوژی

آسترولوژی تکاملی چیست؟

آسترولوژی تکاملی چیست؟

یکی از شاخه های مهم آسترولوژی، آسترولوژی تکاملی است. اما به راستی آسترولوژی تکاملی چیست؟ چه مفهومی دارد و در این شاخه شاهد چه اطلاعاتی هستیم؟ در این مطلب می خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

در آسترولوژی تکاملی فرض بر این است که انسان‌ها دارای روحی هدفمند هستند که مانند بذری از «آگاهی جهانی و مطلق» (خدا)، با حضور دائمی در چرخه‌ای از تجسم‌های متعدد در غالب کالبد انسانیِ در حال تغییر به تناسخ زمینی می رسد. بنابراین، ما از طریق تجربیات و جهت گیری هایی که در زندگی گذشته مان داشته ایم متولد می شویم که هر کدام از آن تجارب، بر تجسم فعلی روح ما تأثیر می گذارد.

ستاره شناسی تکاملی “نمودار تولد” را به عنوان نقشه ای برای تعیین “کارمای گذشته” و با هدف کشف قصد روح برای تکاملی فراتر از الگوهای کهنه و تجارب قبلی روح، که بر این تکامل تاثیر مثبت یا منفی گذاشته است، می پردازد.

آسترولوژی تکاملی چگونه کار می کند؟

مردم عادی و آنهایی که علم آسترولوژی را بطور سطحی میشناسند، تصورشان بر این است که سیارات و ستارگان بر ما کاملا مسلطند و ما تحت کنترل بی قید و شرط از آنانیم! و خطوط نجومی است که میزان سازگاری و یا ناسازگاری مارا تعیین میکنند! در حالی که چنین نیست و این تفکر اشتباهی است.

گره های ماه

آسترولوژرها اهمیت ویژه ای برای گره های ماه قائل هستند و آنها تعیین می کنند که «ماه گرفتگی» در چه نشانه هایی قرار می گیرد .«گره شمالی»  جایی است که ماه از «دایره البروج» به «نیمکره شمالی» (از جنوب به شمال) عبور می کند و برعکس، «گره جنوبی» جایی است که مسیر ماه به نیمکره جنوبی می رسد. «خورشید گرفتگی» زمانی رخ می دهد که خورشید در فاصله 15 درجه ای از «گره ها» قرار گیرد.

گره ها از یک داستان اسطوره ای موجود در متون سانسکریت باستانی نشات می گیرند، جایی که گره ها به عنوان سر و دم بریده یک اژدهای بزرگ به نام های Rahu و Ketu به تصویر کشیده می شوند. «گره جنوبی» نمایانگر آن صفات و ویژگی‌هایی است که از زندگی‌های گذشته  در شخصیت و روان فرد نهادینه شده اند.«گره شمالی» نماینده مسیر روح و دارمای شخص در این دنیاست که سوی آن خوانده می شود.

گره ها همیشه در مقابل یکدیگر قرار گرفته و در جهت خلاف عقربه های ساعت حرکت می کنند.  و ۱۸.۵ سال طول می کشد «دایره زودیاک» را یک دور طی کنند. در حالی که ترسیم های نجومی، نظم جهانی را به جای هرج و مرج ظاهری زندگی بشری برای ما آشکار می کنند، همبستگی ها با دقت در این متد، شناسایی میشوند و تنها به تاثیرات سطحی اکتفا نمیشود!

مسائلی که مشاهده بصری و درک احساسی آن به مرور زمان، باعث گرایش روانی ما در کشف ناشناخته هایی از “دنیای انرژی ها”شد و با گذشت زمان و با تکامل روحانی بشر سرانجام منجر به کشف راهکاری برای محاسبه آن و در نتیجه سیستم آسترولوژی و ستاره خوانی شد. همانگونه که مشاهده میکنید دامنه این علم به سرعت درحال گسترش است و روز به روز ،گزارش های دقیق تری را در زمینه زندگی متکامل ترِ انسان بر روی زمین ارائه می دهند و به نوعی سهمی در پرورش خرد جمعی و تکامل روح، این متد نجومی، ایفاء میکند.

از آنجایی که هیچ چیز مخفی یا انحصاری، در مورد آسترولوژی تکاملی وجود ندارد و برای هر کسی در هر صنف و شغلی اعم از معلم و پزشک و وکیل و قاضی و روانشناس میتواند با دسترسی به دانش جهان شمول آن، در زمینه حرفه خود از رهنمودهای آن استفاده کند، این علم به سرعت هواداران زیادی را در جهان جذب خود کرده است.

آسترولوژی تکاملی چیست؟

آسترولوژی تکاملی نوعی ستاره خوانی مدرن است که ماهیتی روانی، معنوی و کهن الگویی دارد و بنیان گذارن آن “استیون فارست “و “جفری ولف گرین” هستند. ستاره شناسی تکاملی مطالعه” تکامل روح از یک زندگی به زندگی دیگر” است. ستاره شناسی تکاملی، بیشتر مبتنی بر مجموعه ای از اصول فلسفی در جهت تکامل و بیداری روح عمل میکند. به عنوان مثال:

برخی از اخترشناسان تکاملی بیشتر بر روی پلوتو به عنوان سیاره رسالت روح، در نمودار چارت تولد تمرکز می کنند، در حالی که عده ای دیگر اغلب بر نودهای ماه برای بررسی پیشینه روح تمرکز می کنند. اما بطور کلی، این متد تحت فلسفه ای خاص عمل می کند “زندگی ما ذاتاً معنادار است”.

باور اصلی فلسفه این که زندگی همه، چه آگاهانه و یا ناآگاهی و چه از سر جبر، هدفی عمیقاً معنادار و حساب شده دارد که این هدف در نمودار چارت تولد هر کسی به شکلی  “کُد گونه” نشان داده شده است و چه بسا همان “لوح محفوظ” اسرار وجودی باشد که همواره در ادیان معنوی بعنوان رازی پنهان، از آن یاد شده است !

یک منجم مسلط به چارت خوانی  از دریچه آسترولوژی تکاملی، نمودار چارت را به عنوان طرحی از “نیات تکاملی روح” در هر چرخه ی طول عمری خاص، بررسی میکند. در آسترولوژی تکاملی، نمودار چارت تولد ما، به عنوان “نقشه روح” به خوبی مسیر کمال آن را بازگو میکند و چیدمان سیارات را منعکس کننده وضعیت تکاملی روح ما در لحظه تولد میداند. به این ترتیب، چارت ما اطلاعاتی در مورد زخم‌های روانی و روحی یا نقاط کوری که ما در طول زندگی فعلیمان با خود حمل می‌کنیم به ما ارائه می‌کند.

این نقاط کور همان چیزی است که ما آن را «کارما» می‌دانیم. کارما در مورد تنبیه برای رفتارهای بد یا پاداش برای اعمال خوب نیست. کارما به سادگی همان” عادات ما” است. روش هایی از بودن، که به آن “عادت” کرده ایم اما دیگر در خدمت ما نیستند! کارما منطقه راحتی ماست و آسترولوژی تکاملی با آگاهی بخشیدن به شناخت این رفتارهای معمولی کارمایی کمک می کند تا بتوان با آنها “آگاهانه و عمدی” کار کرد. نمودار چارت تولد نه تنها به ما نشان می دهد که از کجا آمده ایم (کارما)، بلکه به جهت خاصی که برای ادامه روند “ادغام و تکامل” باید برویم، نیز به زیبایی، اشاره دارد و برای آن راهکار ارائه می کند.

تجارب چالشی روح در زمین

از نظر فرهنگی، ما تمایل داریم مجموعه بسیار خاصی از تجربیات و فعالیت‌ها را تحت عنوان امور «معنوی» طبقه‌بندی کنیم، اما آسترولوژی تکاملی این دیدگاه را به چالش می‌کشد. در دیدگاه ستاره شناسی تکاملی، “تکامل معنوی” ما از طریق زندگی کردنِ ما در راستای نمادگرایی کهن الگوهای کدگذاری شده در نمودار تولد ما اتفاق می افتد. هر نمودار تولد، نقشه ای منحصر به فرد و بی تکرار و مخصوص یک فرد است، بنابراین  هر یک از ما یک مسیر معنوی خاص داریم که کاملاً برای ما منحصر به فرد است.

چیزی که ممکن است برای یک فرد بسیار معنوی و اثربخش در کمال روحش باشد، ممکن است برای شخص دیگری برعکس عمل کند. ما به هیچ وجه اجازه نداریم که نسخه ای را به عنوان “راه درست” برای زندگی کردن فردی به او تحمیل کنیم. آسترولوژی تکاملی با بسط دادن تعریف ما از واژه «معنویت» به عنوان یک پل ارتباطیِ معنوی با زندگی روزمره، تنها به ما کمک می کند تا راه درست را خود به شکلی باطنی درک کنیم.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 2 میانگین: 3]

دیدگاه‌ها (0)

*
*

پشتیبانی وبسایت