متافیزیک انرژی و آسترولوژی

چرا در آسترولوژی و ستاره بینی علوم ودایی (جیوتیش) مراقبه و مدیتیشن اهمیت بالایی دارد؟

چرا در آسترولوژی و ستاره بینی علوم ودایی (جیوتیش) مراقبه و مدیتیشن اهمیت بالایی دارد؟

بارها در تحلیل هایی که برای چارت تولد انجام داده ام، به افراد گفته ام که مراقبه و مدیتیشن انجام دهید چرا که این دو در آسترولوژی و جیوتیش بسیار پراهمیت هستند. خیلی از افراد از من می پرسند که چرا تا این دو اهمیت بالایی برخوردارند؟ در این پست قصد دارم دلیل این اهمیت را برای شما توضیح دهم. پس با من همراه شوید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

هدف مراقبه و مدیتیشن همان پی بردن فرد به سرشت اصلی خود و آن حقیقت غائی و اتصال با آن وجود ناب مطلق که با حالاتی از آگاهی ورای شناخت همراه است. همه ی مذاهب بر این اعتقاد هستند که هستی ناب در همه ی موجودات بالذات وجود دارد و فقط جهل و توهم است که حایل میان بشر و آن هستی ناب است.

دریافت این آگاهی منجر به یک خود شناسی (من چیستم؟ من کیستم؟) میشود که همین امر باعث آزادی و ورود به وادی بی رنگی میشود که این وادی در مذاهب مختلف با نامهای متفاوت نامگذاری شده است. این حالت را هندوها “موکشا”  تاتوئیستها “زندگی هماهنگ با تاتو” بودائیان”نیروانا” و صوفیان اسلام”انسان کامل” و مسیحیان “حیات وحدانی ” نامگذاری کرده اند.

با بررسی عرفان در مذاهب مختلف درمی یابیم که اصل تجربه ی عرفانی در تمام مذاهب یکی است. عناصر همه ی  آنها با هم مشترک است و تفاوت تنها در تعابیر مختلف از یک تجربه ی واحد است. و اما به این پرسش میرسیم؟ اهمیت مراقبه در یک مسیر جیوتیشی؟ اصلا چرا کسی که قرار است چارت تولد ما را بررسی کند باید دستی هم در مراقبه و مدیتیشن داشته باشد؟ آیا یک منجم ودایی و آسترولوژر حتما باید مدیتیشن کند؟

اهمیت مراقبه و مدیتیشن در جیوتیش

چرا مراقبه و مدیتیشن در آسترلوژی اهمیت دارد و چرا استاد یوگا، آیورودا، جیوتیش، ماهاریشی به مراقبه اهمیت میدادند؟ در علوم ودایی جیوتیش به معنی پنجره برای دیدن روح هست و ستارگان و شعاع انوار اجرام آسمانی یک سوم از بخش های هفتگانه نیروها را دربر می گیرد و 14 بخش قویتر در دست انسان هست و هفت بخش از این مسیر های هفتگانه به کارما، یوگا و توکل و خدا بر میگردد.

مسیر های هفتگانه دیگر به اختیار و روح اعداد درونی در نزد خود انسان که با مراقبه ها و تحت حمایت گورو بودن برمیگردند. از آنجایی که عالمان جیوتیش دیده اند که هر سلول زنده خودش آگاهی و بازتابی از کیهان درون خودش دارد، در نتیجه مراقبه ها باعث می شوند خردی ورای عوالم مادی سیارات را هم کسب کنیم. پس در نتیجه مراقبه و مدیتیشن باعث کسب دانشی فراتر از عالم مادی سیارات می شود و این بخش بسیار مهمی از عالم سیارات است که فقط با این دو ممکن می شود.

از طرفی هم می دانیم که جیوتیش یک پنجره راهنما برای آگاهی و نه دستور دادن به اشخاص است. چرا حضرت علی (ع) امام اول شیعیان با منجمینی که حکم صادر می کردند، برخورد کرد؟ چون در تمام علوم ودایی آمده که جیوتیش فقط یک پنجره به سوی روح است و این روح است که با اطلاعات میتواند بهترین تصمیم را بگیرد و منجمینی که برای حضرت علی حکم صادر کرده بودند، خودشان از خیلی از وقایع روحی اطلاعی نداشتند.

در انتها به پاسخ این سوال می رسیم که آیا یک آسترولوژر باید حتما مراقبه کند؟ در جواب باید بگوییم بله. یک مشاوره دهنده ی چارت تولد باید بتواند به شما آرامش دهد، باید بتواند روحیه شما و اطلاعات شمارا بالا ببرد، فرکانس شما را بهبود بخشد و این تنها زمانی ممکن است که این مشاور خود با مراقبه و مدیتیشن در این مسیر قرار ‌داشته باشد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 13 میانگین: 3.9]

دیدگاه‌ها (3)

*
*

  هستی رمضان نژاد مشتری اردیبهشت 5, 1400 پاسخ

  مرسی از شما استاد عزیز من با مراقبه و‌مدیتیشن به آرامش میرسم و حالم خیلی بهتر میشه😍

   رضا نمازی مشتری اردیبهشت 5, 1400 پاسخ

   چقد عالی . بله مراقبه مبدا ارامش برای همه ما انسان هاست . راه اتصال به طبیعت مراقبه است .

  Fereshte مشتری اردیبهشت 5, 1400 پاسخ

  ممنونم بابت توضیحات خوبتون🙏🙏

پشتیبانی وبسایت