متافیزیک انرژی و آسترولوژی

آسترولوژی (علم نجوم احکامی) حقیقت دارد یا خرافه است؟

آسترولوژی (علم نجوم احکامی) حقیقت دارد یا خرافه است؟

یکی از سوالاتی که همیشه مخاطبان از ما می پرسند این است که آسترولوژی حقیقت دارد یا خرافه است؟ در این پست قصد داریم به این سوال در مورد علم نجوم احکامی پاسخ دهیم و آن ها را با دلایل علمی آگاه نماییم. پس با ما همراه شوید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

پیشتر در مطلبی با نام طالع بینی با آسترولوژی و نجوم در مورد کاربرد آسترولوژی برای پی بردن به طالع هر شخص و چیزی توضیح داده ایم. اکنون در این مطلب می خواهیم به سراغ این موضوع برویم که آیا آسترولوژی و علم نجوم احکامی اصلا حقیقت دارد که بخواهیم به سراغ استفاده از آن برای طالع بینی برویم یا خیر؟

داستانی در علم نجوم احکامی

بحث را با یادداشتی از شری شری پاراماهانسا یوگاناندا در کتاب زندگینامه یک یوگی صفحه 214 تا 235 در مورد علم احکام نجومی شروع می کنیم:

یک روز استاد به‌ من گفت: چرا یک دستبند احکام نجومی برای خودت تهیه نمی‌کنی؟

وقتی به او گفتم: «احکام نجوم را باور ندارم »، استاد گفت: مسئله باور نیست. گرایش علمی انسان به‌ هر موضوعی باید این باشد که آیا حقیقت دارد؟ قانون جاذبه‌ی زمین پیش از نیوتن نیز به همان قوتی بود که پس از او. اگر قرار بود قوانین کیهانی بدون تایید انسان نتوانند کار کنند، آشفته بازاری می‌شد. شیادان سبب شدند علم باستانی احکام نجوم به بدنامی کنونی‌اش کشانده شود.

علم احکام نجومی (خواه از نظر ریاضی و خواه از نظر فلسفی) بسیار وسیع‌تر از آن است که جز صاحبان حکمت ژرف قادر به ادراک درست آن باشند. هر کودکی در روز و ساعتی به ‌دنیا می‌آید که تشعشعات آسمانی از نظر ریاضی با «تقدیر» او در هماهنگی باشد. طالع او تصویری است که گذشته‌ تغییرناپذیر و آینده‌ محتملش را نشان می‌دهد، هر چند چارت تولد را تنها صاحبان حکمت شهودی که بسیار انگشت‌ شمارند می‌توانند به‌ درستی تعبیر و تفسیر کنند.

هراس خرافی از احکام نجومی سبب می‌شود انسان بنده‌وار متکی به‌ هدایت مکانیکی باشد. انسان خردمند بر سیاره‌ هایش پیروز می‌شود. یعنی به‌ جای اتحاد با خلقت و مخلوق، به خالق می‌پیوندد، زیرا هرچه بیشتر به یگانگی‌اش با جان پی ببرد، کمتر تحت ‌تاثیر ماده قرار می‌گیرد.

مطالعه علم احکام نجومی

روح همواره آزاد است و مرگ ندارد. چه آنکه تولدی نداشته و ستارگان قادر به تنظیمش نیستند. کاربردهای علمی و پیش‌گیری کننده‌ احکام نجومی در غرب به‌طور جدی مورد مطالعه قرار نگرفته است. حقیقتی که کمتر شناخته شده، این است که جواهرات و فلزات و ترکیبات گیاهی فقط در صورتی که به وزن و میزان و نوع درست مصرف شوند، یا اگر عامل درمان دقیقا روی پوست قرار گیرد، دارای ارزش است.

یوگاناندا می‌گوید اغلب این کلام استاد به‌خاطر آمده و برای او الهام‌بخش بوده است. هرچه انسان در میزان وصول به حق ژرف‌تر باشد، بیشتر ارتعاشات ظریف معنوی‌اش برکل کائنات تاثیر می‌گذارد و کمتر تحت تاثیر امواج عالم مادی قرار می‌گیرد و به حقیقت علم احکام نجومی بیشتر پی می برد.

چارت تولد در علم نجوم احکامی

زودیاک در علم نجوم احکامی

چارت هاي تولد چيزهاي خاصي را نشان مي دهند كه يك آسترولوژیست انتظار برآورده شدن آنرا دارد (در دوره ها و زير دوره هاي زماني خاص). بايد اين را گفت كه نمي توان صددر صد بيان كرد كه امري كه آسترولوژر از چارت فرد بيان كرده “حتما” به وقوع مي پيوندد. هميشه بايد درصدي را هم جهت برآورده نشدن گفته هاي آسترولوژیست در نظر گرفت. ولي در اكثر موارد چارت نجومي فرد درست جواب مي دهد و به اين ترتيب آسترولوژي مي تواند به فرد كمك كند.

منطقة البروج شامل يك سري صور فلكي است (Fixed Constellations) كه هر كدام از اين صور فلكي ماهيت و ذات خاصي دارند و آنگاه كه كواكب در ميان اينها سير مي كنند و با توجه به زوايايي كه سيارات نسبت به يكديگر دارند سبب ايجاد گونه هاي خاصي از انرژي مي شوند كه بر فرد مولود اثر مي گذارد و تمام این موارد برگرفته از علم نجوم احکامی است.

استنباط های سطحی، بدون توجه به پیچیدگی های انسان، همانند اینکه مثلا در فلان ماه بدنیا آمده اید پس شما اینگونه خوئی دارید و یا “گاها” يك آسترولوژر در مطالعات خود به مواردي برخورد مي كند كه افراد عادي از درك آن عاجزند. وقايع روي داده در زندگي فرد را با گونه اي خاص مي نگرند و قواعد خاصي را مي يابند كه علم ما پاسخگوي آن نيست و تنها علم احکام نجومی می تواند پاسخگو باشد.

ما با روش هاي غلطي كه در علوم خود پيموده ايم راه خود را در درك حقيقت بسيار بسيار طولاني تر كرده ايم و تازه امروزه به اين نتيجه رسيده ايم كه اين همه قرن بيراهه مي رفته ايم و حسرت مي خوريم كه اي كاش زمان برگردد و ما علم را با ديدي ديگر آغاز كنيم، با زباني ديگر بفهميم و به حقیقت علم احکام نجومی پی ببریم. چيزي كه در ابتدا به ديده تمسخر بدان مي نگريستيم و اكنون او ما را به سخره گرفته است.

همانطور كه بيان كرديم در هنگام تولد هر فرد سيارات در خانه هاي خاصي از منطقة البروج مقرر مي گردند. منظور از خانه ها تقسيمات دوازده گانه اي است كه آسترولوژیستها براي آن لحاظ كرده اند. هر خانه بخش خاصي از زندگي فرد را نشان مي دهد.

“بعدا” آسترولوژیست قدرت كواكب و خانه ها را مي سنجد. يوگاها يا همان تركيبات خاص سياره اي را لحاظ مي كند كه اين تركيبات در صورتي كه پشتیبانی شوند در دوره هاي خاص زماني ظاهر مي شوند و موفقيت، ثروت، شكست و… را براي فرد رقم مي زند. داشاها (دوره ها)، انتر داشاها (زير دوره ها)، پراتي انتر داشاها (زير زير دوره ها) و تقسيمات ريزتر زماني را با توجه به سيستم دوره خود محاسبه مي كند و آنگاه كتاب زندگي را به فرد ارائه مي كند.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 6 میانگین: 4.3]

دیدگاه‌ها (2)

*
*

    ثریا مهمان فروردین 23, 1400 پاسخ

    دوستون دارم. خیلی زیبا توصیف میکنید و تحلیل

    mio mio مشتری تیر 9, 1400 پاسخ

    خیلی خوب بود، ذوق زده میشم من برای تحلیل چارتم دایرکت دادم خیلی وقته به چه صورت بررسی میشه؟

پشتیبانی وبسایت