متافیزیک انرژی و آسترولوژی

تفسیر اورانوس در 12 خانه چارت تولد در آسترولوژی

تفسیر اورانوس در 12 خانه چارت تولد در آسترولوژی

سیاره اورانوس به عنوان یکی از سیارات سه گانه ای که در 100 سال اخیر کشف شده می تواند در تفسیر چارت تولد استفاده شود. به همین دلیل در این مطلب به سراغ تفسیر اورانوس در 12 خانه چارت تولد رفته ایم تا با هم ببینیم جایگیری این سیاره چه تاثیری در چارت تولد ما دارد.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

از زمان کشف سیارات سه گانه اورانوس، نپتون و پلوتو، آسترولوژی غربی با آغوش باز این سه سیاره به خصوص اورانوس را پذیرفته و در تفسیر و تحلیل چارت تولد نیز تاثیر این سیارات را مورد بررسی قرار می دهد. اما متاسفانه آسترولوژی ودیک همچنان به همان روش سنتی خود ادامه داده و پذیرای این سه سیاره نیست.

خواه ناخواه باید این را پذیرفت و به اهمیت تاثیر این سیارات در چارت تولد و زندگی ما  توجه کرد. به همین دلیل در اینجا قرار است با هم بررسی کنیم تفسیر اورانوس در 12 خانه چارت تولد به چه صورت است و وجود این سیاره چه تاثیراتی در زندگی گذشته، حال و آینده ما داشته و خواهد داشت. پیش از اینکه به سراغ تفسیر خانه های چارت تولد برویم، ابتدا با ویژگی های سیاره اورانوس آشنا می شویم.

معرفی سیاره اورانوس

اورانوس سیاره نوآوری، اختراع، ابتکار، نواندیشی و علم است و کوکبی مربوط به آینده نگری، حقوق بشر، عقل گرایی، بی قانونی و قانون گریزی می باشد. این سیاره مربوط به تغییر و تحولات ناگهانی، شورش و انقلاب نیز محسوب می شود. همین طور مربوط به دگراندیشی و گذر از سنت ها و عرف های مرسوم جامعه است.

سیاره ساختارشکنی و دگردیسی به وضعیت های جدید است و در هر خانه چارت که حضور پیدا کند خصوصیات و ویژگی های ذاتی اش را به منسوبات آن خانه تحمیل می کند. اورانوس حکمران برج 11، در برج 8 در شرف و در برج 2 در هبوط است. این ویژگی های کلی سیاره اورانوس در آسترولوژی است. اکنون می خواهیم بدانیم اورانوس در 12 خانه چارت تولد چه ویژگی هایی دارد و چه تاثیراتی از خود نشان می دهد.

تفسیر اورانوس در خانه 1 اول چارت تولد

کلمه کلیدی: غیرعادی – عجیب

اورانوس در خانه 1 چارت تولد باعث می شود فرد خوش فکر و نوآور و مبتکر باشد و ایده های نو در هر زمینه ای از خود ارائه دهد. روحیه فرد و ذهنیت بومی را علمی و مدرن میکند و فرد پایبندی به عرف ها و سنت های رایج ندارد. او علمی می اندیشد و برایش ملاک استانداردهای علمی و مدرن است.

فرد شخصیت مستقل و بسیار پر قدرتی دارد و به هیچ کس وابسته نیست. این شخص در عین حالیکه قانون شکن، یاغی و ساختار شکن هست و در کلام و رفتار عرف ها و سنت ها را به چالش می کشد و محکوم میکند، در عین حال قانون گذار هم می باشد و استانداردهای جدیدی بر مبنای آزادی و استقلال و نوگرایی ارائه می کند و این در ذات بومی بوده و غیر قابل تغییر است.

اورانوس دارای درون یافت ها، شهود، مکاشفاتی است که به او آگاهی و وسعت نظر کامل و بی نقصی می بخشد. در واقع بومی براساس حس های غریضی – شهودی و الهامی اش قضاوت و رفتار میکند و هر آنچه که به قلبش الهام گردد را مبنا قرار می دهد و توجهی به ظاهر قضایا و حتی شواهد مستدل ظاهری ندارد. از این نظر فرد اورانوسی برای شما کاملا غیر قابل پیشبینی به نظر می رسد و شما هرگز نمی توانید رفتار بعدی او را پیش بینی کنید، چون حتی خود او نیز نمی داند فردا چه میکند.

او بر اساس درون یافت و غریزه لحظه ای اش عمل میکند و شاید شما پس از مدتی نشست و برخاست با فرد اورانوسی قانع گردید که او تابع هیچ قانون و معیاری جز نظر لحظه ای خودش نیست. فرد اورانوسی به دلیل داشتن استقلال و قدرت شخصیتی، نوآوری، خلاقیت و ابتکار به همراه قدرت شهودی و درون یافتی در صورتیکه چارت خوبی داشته باشد میتواند یک رهبر تمام عیار، پیشرو و پیشگام باشد.

اگر طالع آسیب دیده باشد و ترکیبات نامناسبی در چارت باشد فرد اورانوسی بدلیل داشتن روحیه عرف ستیزی سنت ستیزی میتواند به یک فرد یاغی، گردنکش، خیره سر و منحرف تبدیل گردد.

تفسیر سیاره اورانوس در خانه 2 دوم چارت تولد

اورانوس در خانه 2 چارت تولد باعث می شود درآمد و نقدینگی ما بالا و پایین زیادی داشته باشد. میزان نقدینگی ما غیر قابل پیش بینی شده و گاهی خیلی زیاد و گاهی خیلی کم می شود. نکته بعدی این است که فرد از راه های متفاوت، خاص و غیر متعارف به پول میرسد. از راه هایی که شاید به ذهن هر کسی خطور نکند بومی درآمد زایی میکند.

بومی از طرق ابداعات و ابتکارات و اختراعات میتواند به درآمد نقد برسد و نواندیشی و ابتکار بومی میتواند بهترین منبع درآمدزایی او باشد. توسط پادشاهان (امرا و حاکمان) نگران خواهد شد، بسیار بیمار و حریص خواهد بود، عاری از شر دشمنان خواهد بود و از هیچ نظر خوشحال نخواهد بود.

تفسیر اورانوس در خانه 3 سوم چارت تولد

خانه سوم چارت تولد یکی از خانه های مطلوب برای اورانوس است که قابلیت های نوآورانه خودش را به منسوبات خانه ببخشد. بومی دارای نبوغ و هوش بالایی است و بسیار نوآور، مبتکر و علمی رفتار کرده و در فعالیت هایش رها از عرف و آداب و رسوم است. میتواند نویسنده و سخنران بسیار خوبی باشد. ذهن فرد بسیار تیز و دقیق بوده و فرد می تواند پژوهشگر و محقق بسیار پیشرفته و موفقی باشد.

فرد در رفتار و کردارش کاملا غیر قابل پیش بینی است. فرد دارای یک ذهن باز و سرشار از ایده های نو و بکر است. اگر نظرات چالشی و نامناسبی به خانه ۳ باشد، بومی میتواند بدخو و خودسر، سرکش و یاغی و بد زبان در گفتار و منش اخلاقی باشد. ممکن است فرد بطور ناگهانی و غیر منتظره از خواهر و برادرش جدا شده یا روابطشان قطع گردد.

تفسیر اورانوس در خانه ۴ چهارم چارت تولد

اگر اورانوس در خانه 4 چارت تولد باشد، بومی احتمالا تغییرات غیر قابل پیشبینی زیادی در محل سکونت و زندگی خانگی خود تجربه خواهد کرد. مادر بومی می تواند آدم خلاق و خوش فکر و مبتکری باشد. احتمالا یکی از والدین فرد او را خوب درک نخواهند کرد و از این نظر فرد ممکن است چالش ها و مشکلاتی را با یکی از والدین خود تجربه نماید. در هر حال پس زمینه زندگی خانگی فرد غیر معمول و متفاوت خواهد بود. بومی ممکن است که در اوایل زندگی از خانواده خود یا خانه پدری خود جدا بشود.

فرد ممکن است در شرایط غیر معمولی بزرگ شده و رشد و نمو کند. اگر نظرات نامناسبی به خانه ۴ باشد، فرد ممکن است محل زندگی خود را دوست نداشته باشد و ترجیح بدهد که مکررا محل زندگی، خانه و کاشانه و شغل و حتی شریک زندگی خودش را عوض نماید. فرد ممکن است از تنها ماندن بترسد. فرد احتمالا به علوم پنهانی و آسترولوژی علاقمند خواهد شد.

تفسیر سیاره اورانوس در خانه 5 پنجم چارت تولد

قرارگیری اورانوس در خانه 5 چارت تولد فرد را رمانتیک و احساسی می کند. فرد جذب چیزهای غیر معمول شده و در انتخاب پارتنر و معشوقه هم سلیقه متفاوتی دارد و بدنبال کیس های خاص و منحصر بفرد می گردد. این شخص روابط عاشقانه عجیب و غریب و خاصی را تجربه خواهد کرد و در امورات عشقی و رفتارهای عاطفی غیر معمول و متفاوت رفتار خواهد کرد.

فرد بدنبال قمار و درآمدهای ریسکی خواهد رفت که البته اورانوس در خانه پنجم چارت تولد موقعیت مناسبی برای قمار و… نیست. فرزندان فرد ممکن است غیر معمول، عجیب و غریب و خاص باشند. فرد ممکن است دارای فرزند غیر قانونی (نامشروع) باشد یا اینکه بچه ای را به فرزند خواندگی قبول کند. بومی اندام و فیزیک مناسبی برای فعالیتهای ورزشی و بدنی خواهد داشت. فرد شدیدا خلاق خواهد بود. فرد میتواند بی ملاحظه، گستاخ و بی پروا بوده و به دیگران اهانت نماید و جهت خودنمایی در مجالس دست به هر کاری بزند.

تفسیر اورانوس در خانه 6 ششم چارت تولد

فرد عصبی و پر حرف بوده و دوست دارد به روش خودش عمل کند. او به شغل و فعالیتی نیازمند است که در آن آزادی عمل داشته باشد. دوست دارد که بی رحمانه و تا سر حد خستگی کار کرده و فعالیت کند. فرد دوست ندارد که تحت اقتدار و سلطه کسی باشد.

وقتی که مسائل بر طبق میل فرد پیش نمی رود او شدیدا بی قرار و بی تاب و کم تحمل می گردد. این فرد از لحاظ قابلیت های علمی و زمانبندی و موقعیت شناسی فرد قابلی هست و در صورتی که نظرات چالشی متوجه اورانوس در خانه 6 چارت تولد باشد؛ فرد مستعد بیماری های ناگهانی و مرموز خواهد بود.

تفسیر سیاره اورانوس در خانه 7 هفتم چارت تولد

کلمه کلیدی: غیر قابل پیشبینی

فردی که اورانوس در خانه 7 چارت تولد دارد، تمایل دارد یک شریک جنسی (پارتنر) خاص، منحصر بفرد و متفاوت باشد. فرد ممکن است برای خوشنامی و اعتبار ازدواج کرده و به همین شکل بطور ناگهانی هم اقدام به طلاق نماید. یا ممکن است هنگامی که جوان و نابالغ و ناپخته است در عنفوان جوانی ازدواج نماید و پس از گذر زمان و آگاهی به اشتباه خود، طلاق گرفته و از نو زندگی جدیدی را شروع نماید.

به عبارتی می توان گفت فرد در روابط زناشویی و ازدواجی خویش تداوم و ثبات ندارد و هر آن ممکن است آن ازدواج را رها نماید. فرد در روابط خیلی مستقل و غیر وابسته است. شریک جنسی و همسر فرد ممکن است خیلی متفاوت و خاص، عجیب و غریب و نامقید به عرف و قانون و سنت ها باشد. بومی ممکن است ارزش خیلی ناچیزی برای همسرش قائل گردد و ممکن است با او مانند یک موجود اضافی و سربار رفتار نماید. اورانوس در خانه ۷ چارت تولد بیانگر حرفه های ادبی و هنری برای فرد است.

تفسیر اورانوس در خانه ۸ هشتم چارت تولد

کلمه کلیدی: تجربی – تجربه گرا

این شخص ممکن است ناراحتی و آشفتگی هایی در مورد مسائل مالی مربوط به دیگران را داشته باشد. او باید در مشارکت های تجاری و بیزینس با دیگران بسیار محتاط باشد و با احتیاط قدم بردارد. فرد ممکن است روش های خاص و متفاوت و منحصر بفردی برای اداره سرمایه های دیگران پیدا کرده و از طریق مدیریت و اداره کردن سرمایه گذاری دیگران صاحب درآمدهایی گردد.

فرد داری شهودات و مکاشفات روحی بوده و به مطالب مربوط به مسائل ماورایی و اسرار آمیز و زندگی پس از مرگ علاقمند می باشد. فرد ظرفیت آن را دارد که عاشق کسانی گردد که نمیتوانند نیازهای فرد را پاسخگو بوده و او را ارضاء نمایند. فرد ایده های متفاوت و خیلی منحصر بفردی در خصوص رابطه جنسی شخصی دارد. فرد دارای یک حس غیر طبیعی بوده و ممکن است رویاهای عجیب و غریبی در ذهن خود داشته باشد. اگر اورانوس زوایای چالشی با مریخ داشته باشد ممکن است مرگ سریع و ناگهانی را تجربه نماید.

تفسیر سیاره اورانوس در خانه ۹ نهم چارت تولد

کلمه کلیدی: غیر مومن – غیر دارای باور و عقیده نامعمول و خلاف عرف جامعه

مخترع، نوآور، کاردان، باتدبیر، مستقل و حادثه جو و ماجراجو. فردی که اورانوس در خانه 9 چارت تولد دارد، تمایل دارد سفرهای طولانی به نقاط عجیب و مرموز نماید و در این سفرها تجربیات عجیب و غریبی را تجربه خواهد کرد. او ناباور به باورهای مذهبی رایج و نواندیش یا دگر اندیش است و به باورها و عقاید عرفی معمول جامعه پشت پا میزند و بدنبال یافتن حقیقت در عقاید غیر رایج است.

این فرد دارای دیدگاه های شخصی، شهودی و مکاشفه ای است. دارای نظرات اجتماعی در خصوص آرمانشهر و جامعه آرمانی است. در صورتی که نظرات چالشی نسبت به اورانوس در خانه ۹ چارت تولد وجود داشته باشد فرد می تواند متعصب افراطی نیز گردد. مسائل حقوقی و قانونی شما میتواند ناگهان زیر و رو شود و ورق برگردد. فرد بایستی خردمند و عاقل بوده و تا حد امکان از دعاوی دادگاهی اجتناب کند.

تدریس و آموزش، فعالیتهای نشر و تبلیغ و انتشاراتی و شغلهای مربوط به امور خارجه یا خارجیان می تواند برای فرد مطلوب و مناسب باشد. فرد همچنین ممکن است یک رهبر سیاسی عالی و مقتدر باشد زیرا میتواند یک اصلاح گر اجتماعی توانا باشد.

تفسیر اورانوس در خانه ۱۰ دهم چارت تولد

کلمه کلیدی: متمایز

فرد هنگامیکه دلیلی برای جنگیدن داشته باشد یک جنگجوی بزرگ و با شکوه و تمام عیار خواهد بود. با بینش الهامی و وحیانی خود میتواند یک رهبر جهانی با شکوه باشد که قابلیت و توانایی عرف ها و روش های قدیمی جهان را به یک عصر مدرن خواهد داشت. اگر نظرات چالشی نسبت به اورانوس وجود داشته باشد این شخص میتواند یک شورشی باشد که به مسئولین در هر سطح و نوعی حمله کند.

او بسیار مبتکر و نوآور، خلاق و همچنین نوع دوست و انسان دوست خواهد بود. از آنجا که فرد یک پیرو ناشی و بی دست و پا است آدم زیردست و مرئوس خوبی نیست و نمی تواند فرمانبردار خوبی باشد لذا تلاش می کند رئیس و فرمانده و لیدر و مسئول باشد. این شخص احتمالا تغییرات شغلی بسیار و ناامید کننده ای را تجربه میکند.

فرد ممکن است احساس کند توسط مسئولین و صاحب منصبان به خوبی درک نمی شود. همیشه ممکن است یک شغل و حرفه متفاوت بتواند فرد را به خود جذب کرده و برایش کشش داشته باشد. با نظرات خاصی از خورشید، فرد به سمت آسترولوژی و مسائل معنوی علاقمند خواهد بود.

تفسیر سیاره اورانوس در خانه ۱۱ یازدهم چارت تولد

کلمه کلیدی: مقام و جایگاه غیر مترقبه

اورانوس در خانه ۱۱ چارت تولد که خانه دوستان صمیمی و جانی است باعث می شود فرد دوستان خاص و منحصر بفردی انتخاب کند و در کنار خودش داشته باشد. بومی تلاش می کند با روش های نو و مبتکرانه و خاص به همه انسان ها کمک نماید. این شخص دنبال اهداف و آرزوهای خیلی متفاوت و خاص و غیر معمول است و سازگاری روحی چندانی با عموم افراد ندارد.

فرد در گام نخست بسرعت آدمها و اطرافیان را جذب خودش می نماید اما به ندرت و بسختی با آنها ایجاد روابط صمیمانه و خصوصی می نماید. اگرچه فرد ممکن است خودخواه و متکبر به نظر آید اما در واقع دوست دارد در جمع دوستان احاطه گردیده و دوست دارد مورد تحسین و پسند دیگران قرار گیرد.

فرد احتمالا دو دسته از دوستان را در کنار خود دارد. دسته اول دوستان هنرمند، خلاق و خاص و منحصر بفرد (دوستان اورانوسی) دسته دوم دوستان سنتی متداول (زحلی). ذائقه جنسی فرد اورانوسی خیلی خاص و ویژه است و فرد ممکن است به دلیل همین سلیقه خاص جنسی دچار مشکلات جنسی در روابط خود گردد.

تفسیر اورانوس در خانه ۱۲ دوازدهم چارت تولد

کلمه کلیدی: روانی

فرد تمایل زیادی به شکستن عادات، عرف ها و محدودیت های اجتماعی دارد و کشش بسیار قدرتمند و نیاز شدید روحی دارد که به هر طریقی که شده خودش را زنجیرهای نامرئی جامعه آزاد کند. مسحور با رازها و رویاهای عاطفی عاشقانه. او ممکن است روابط عاشقانه پنهانی زیادی داشته باشد. این شخص دانا، باهوش، عرفانی، معنوی و پنهان کار است و در مسیرهای غیر معمول و متفاوتی قدم بر می دارد.

این شاکله موقعیت مناسبی برای تحقیق و پژوهش و همچنین فعالیت های پنهان و پشت صحنه است. اگر اورانوس تحت نظرهای چالشی باشد فرد متفاوت، عجیب و غریب و غیر طبیعی می گردد. خوددرگیری ذهنی و مسائل حل نشده در ناخودآگاه فرد ممکن است تمام فرد را بریده و زندگی او را سخت کند. اگر انضباط نفس و تسلط بر ذهن و احساسات خویش نداشته باشد، بدترین دشمن فرد خود او خواهد بود و ممکن است به همین دلیل در انزوا و تنهایی فرو رود.

جمع بندی

همانطور که اینجا خواندید، اورانوس در 12 خانه چارت تولد تاثیرات فراوانی دارد و توجه و تفسیر آن بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل هم نیاز است تمام سبک های آسترولوژی و آسترولوژرها به اهمیت جایگاه این سیاره پی ببرند و در تفسیر چارت، این سیاره را نیز در نظر بگیرند.

مجموعه متافیزیک انرژی و آسترولوژی هم به تاثیرات این سیاره در چارت تولد توجه ویژه ای دارد و در هنگام تفسیر چارت های شما، تاثیرات اورانوس را هم در نظر می گیرد. اگر دوست دارید چارت شما توسط این مجموعه و شخص استاد نمازی تفسیر شود، کافیست کلمه مشاوره را به پیج اینستاگرام ما به آدرس @learning.astro دایرکت کنید یا در تلگرام به آیدی @poshtibaniastro پیام دهید تا توضیحات لازم در خصوص تفسیر چارت تولد خود را دریافت نمایید.

سوالات مرتبط:

آسترولوژی چیست؟

آسترولوژی شاخه ای از علم نجوم است که به کمک بررسی موقعیت و انرژی سیارات منظومه شمسی، تاثیر سیارات در زندگی هر موجودیتی بر روی زمین را بررسی می کند و طالع و پیش بینی در مورد آینده زندگی ها ارائه می دهد.

چارت تولد چیست؟

چارت تولد یا زایچه در واقع معرف انرژیکی شما در دنیای کیهانی و شناسنامه ی دوم شما تلقی می شود. هر فرد با توجه به تاریخ تولدش، در آسمان سیارات در یک موقعیت و وضعیت خاص قرار دارند که همچون اثر انگشت هر فرد منحصر به فرد است. چارت نجومی شما شامل وضعیت سیارات و ستارگان در روز و ساعت و دقیقه تولد شماست که بر اساس مقیاس جغرافیایی محل تولد تکمیل می شود و می توان در سیستم های مختلف محاسباتی نجومی ترسیم و نمایان کرد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ها (0)

*
*

پشتیبانی وبسایت