متافیزیک انرژی و آسترولوژی

نسخه خطی کتاب مدخل النظوم فی احکام النجوم عبدالجبار الخجندی

نسخه خطی کتاب مدخل النظوم فی احکام النجوم عبدالجبار الخجندی

کتاب مدخل النظوم فی احکام النجوم عبدالجبار الخجندی از قدیمی ترین و در عین حال کمیاب ترین کتب پس از اسلام در زمینه نجوم و ستاره شناسی است. انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران توانسته به نسخه خطی این کتاب دسترسی پیدا کند و در اختیار مخاطبان خود قرار دهد. برای دریافت رایگان و مطالعه این کتاب به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

در مقاله نجوم و ستاره شناسی در قرآن به اهمیت این دانش در جهان اسلام اشاره کردیم و گفتیم که خداوند در قرآن به دفعات به این موضوع اشاره کرده و از این روی علم نجوم یکی از مهمترین علوم در دنیای اسلام است. همین امر سبب شد تا بعد از ظهور اسلام دانشمندان مسلمان زیادی در این علم ورود پیدا کننده و به صورت حرفه ای به دنبال اکتشافات و بررسی ستارگان و سیارات باشند. یکی از دانشمندان مسلمانی که در این زمینه کارهای شایانی انجام داده است عبدالجبار الخجندی می باشد.

عبدالجبار الخجندی از دانشمندان مسلمان قرن هفتم و نویسنده کتاب مدخل النظوم فی احکام النجوم یکی از افراد برجسته علم نجوم در جهان اسلام به شمار می رود که تالیف زیادی در این حوزه داشته اما مهمترین تالیف آن کتابی است که از آن نام بردیم. این دانشمند در این کتاب به تمام دستاوردهای خود در ستاره شناسی اشاره کرده است.

مطلب مرتبط: کتاب صورالکواکب خواجه نصیر الدین طوسی به زبان فارسی

کتاب مدخل النظوم فی احکام النجوم به صورت نظم و نثر نوشته شده و در آن به مفاهیم از جمله ستارگان و خوشه های ستاره ای، طالع بینی براساس سیارات، بررسی سیاره های منظومه شمسی و… اشاره شده است. این کتاب کتابی کمیاب می باشد که در حال حاضر تنها یک نسخه خطی از این کتاب در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران قرار دارد. ما هم نسخه اسکن شده ای از این کتاب را برای علاقه مندان و مخاطبان وبسایت خود تهیه کرده ایم تا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم مورد پسندتان قرار بگیرد.

 • دانلود کتاب مدخل النظوم فی احکام النجوم
 • حجم فایل : 43 مگابایت
 • رمز فایل : synergyandastrology.com
 • منبع : وبسایت انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران
 • اینستاگرام انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران
 • راهنما
  جهت دانلود سریع تر، لینک دانلود را در آدرس بار نرم افزار اینترنت دانلود منیجر کپی کنید.
  اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
  [کل: 3 میانگین: 4.3]

  دیدگاه‌ها (4)

  *
  *

   Mahsa مهمان دی 22, 1399 پاسخ

   Good tnx

   Zoha مهمان دی 22, 1399 پاسخ

   عالی

   محبوبه مقصودی مهمان دی 22, 1399 پاسخ

   بسیارمشتاقم بخونم

   محبوبه مقصودی مهمان دی 22, 1399 پاسخ

   بسیار مشتاقم

  پشتیبانی وبسایت