متافیزیک انرژی و آسترولوژی

با فرشتگان نگهبان بیشتر آشنا شوید

فرشتگان نگهبان

احتمالا همه شما نام فرشتگان نگهبان را حداقل یکبار شنیده باشید. اما آیا می دانید این فرشته ها چه کسانی هستند؟ آیا از توانایی ها و کارهایی که می توانند انجام دهند اطلاع دارید؟ اگر نمیدانید نگران نباشید، در این پست قصد دارم به طور مفصل به موجودی به نام فرشته نگهبان بپردازم. ادامه مطلب را حتما مطالعه کنید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

فرشتگان نگهبان جزء دسته ای از ارواح هستند که به بخشی از تکامل روحی خود در رابطه با شناخت ذات احدیت و شناخت از تواناییها و مکارم روحی و ذاتی خویش نائل آمده اند. در واقع این فرشتگان همان ارواح نگهبان هستند. زیرا آنها فرشته نیستند اما به تعبیر همگان به فرشته نگهبان معروف گشته اند. فرشتگان نگهبان بر وظایف تکوینی که برعهده شان هست ماموریت دارند تا مجری نامه اعمال و همینطور نگهبان یکی از افرادی باشند که در یکی از کرات مادی و از جمله سیاره زمین درگیر و دار یک حیات و زندگی بسته و دربند مشغول آزمون های سخت دنیایی هستند.

از آنجاکه جهان فیزیکی پر از موانع و خطرات مادی فراوانی است که ممکن است تاثیرات مخربی بر جسم مادی و کالبد فیزیکی داشته باشد و ازآنجا که روح در همین کالبد فیزیکی محبوس است، پس فرشته نگهبان هرکس موظف است تا خطرات و صدمات ناشی از وسایل، ادوات و تصادمات را تا زمان مرگ طبیعی از کالبد مادی که میزبان یک روح است دور کند.

وظیفه فرشتگان نگهبان

وظیفه فرشتگان نگهبان این است که نظاره گر اعمال و رفتار و گفتار و اندیشه هایی باشد که از جنبه شخصی خارج شده و تاثیرات آن به افراد دیگر جامعه اعم از خانواده و دوست و آشنا و سایر مردمان سود و یا ضرر  می رساند. آنجایی که یک انسان مشغول رتق و فتق امورشخصی خود است روح نگهبان نظارتی بر کار وی ندارد، اما در مناسبات اجتماعی و گروهی در ابعاد اقتصادی و هنری و علمی و غیره ارواح نگهبان ناظر بر اعمال و ثبت این اعمال در حافظه زمان مربوط به رخداد اینگونه اعمال می باشند و حتی اشاره یک دست و یا اعضا صورت و ادای یک حرف از نگاه تیزبین فرشته نگهبان دور نمی ماند.

و اما همانطور که اشاره شد، روح نگهبان، فرشته نیست بلکه یک روح معمولی اما مومن و درستکاری است که می بایست در ادامه مسیر تکامل روحی خویش، وظیفه ای را که از سوی دستگاه الهی به عهده اش گذاشته اند را انجام دهد. وظیفه حراست و نگهبانی از یک روحی که او هم در مسیر هدف تکاملی اش به زمین فرستاده شده است و یک روح بهشتی که معمولا روحی است که در طبقات دوم تا پنجم بهشت ساکن است ماموریت می یابد که علاوه بر آنکه در بهشت الهی از نعمات و برکات الهی بهره مند می شود، با بسط و گسترش آگاهی خویش به کرات مادی، همواره در معیت یک روح در کالبد انسانی باشد.

مطلب مرتبط: چگونه چاکرای دست را برای لمس هاله باز کنیم؟

روحی بهشتی فرشته نگهبان فردی شود، از دوره جنینی این فرد، ماموریتش آغاز می شود و اتصال موجی قدرتمند شبیه بند ناف از فرشته نگهبان به جنین برقرار می گردد. یعنی یک جنین علاوه بر آنکه یک بند ناف مادی از مادر به وی وصل می باشد، از فرشته نگهبانش نیز یک بند ناف موجی به او وصل می شود تا ازطریق این رشته نامرئی موجی، تمام حرکات، رفتارها، احساسات و عواطف انسان تا زمانی که رشد کرده و بزرگ شود و زمان مرگش فرا می رسد تحت نظر فرشتگان نگهبان اون باشد.

فرشته

انتخاب روح نگهبان برای هر فرد توسط خداوند و یا بهتر است بگوییم دستگاه الهی صورت می گیرد و موارد استثنایی به تقاضای یک روح بهشتی، اجازه نگهبانی یک فرد زمینی به آن روح داده می شود. اما در اکثر موارد برخی ارواح بهشتی که بعنوان روح نگهبان انتخاب می شوند، موظفند نگهبانی فردی را برعهده بگیرند که دستگاه الهی تعیین کرده است و این دسته از ارواح حق مخالفت با آن را ندارند.

فرشتگان نگهبان معمولا از نوع ارواح بسیار عالی نیستند، بلکه یک روح بهشتی هستند که امیدوارند روزی به طبقات بالاتر جهان روح رحلت نمایند و به همین خاطر در انجام وظایف و تکالیفی که در جهان های روحی برعهده ایشان است و از جمله وظیفه نگهبانی از یک انسان، نهایت دقت و امانتداری را در انجام این رسالت به خرج می دهند و هرگز تابع احساس و عواطف نمی شوند.

دو روح نگهبان برای یک نفر

یک انسان ممکن است در طول عمر، دو روح نگهبان یا اصطلاحا همان فرشتگان نگهبان داشته باشد، البته نه بطور همزمان بلکه روح نگهبانش از سوی دستگاه الهی تعویض می گردد. اینکه دلیل این امر چیست، باید گفت در مواردی ممکن است یک فرشته نگهبان ظرفیت و طاقت ادامه فعالیت نگهبانی از روح تحت حمایتش را نداشته باشد و در تحریک و تهییج و هدایت او به سوی رسیدن به نقطه اوج که تقدیر طولی اوست توانایی کافی رانداشته باشد، پس ازسوی خداوند، روحی دیگر که توانایی و تجانس روحی بیشتری با روح فرد زمینی دارد برای نگهبانی وی برگزیده می شود و اینجاست که تغییر و تحول محسوسی در زندگی انسان رخ می دهد که در نزد همگان خیلی نمود دارد و حتی تعجب همگان را باعث می شود.

مثلا یک انسانی در میانه های زندگی زمینی خویش تغییر رفتار می دهد و اصلا انسانی دیگر می شود و خیلی از کارهای گذشته اش را کنار می گذارد و خلاصه دچار تحولات روحی و روانی زیادی می شود که در نزد همگان محسوس است. از دیدگاه علم روحی این تغییر رفتار و حالت به خاطر آن بوده که آن فرد در تقدیری که برایش قرار است رقم بخورد حتما می بایست با توجه به درجات تکاملی اش، پیشرفت داشته باشد نه عقبگرد و یکی از وظایف فرشتگان نگهبان هم این است که انسان را به طور نامحسوس به آن تقدیر و قضای الهی که در شان این دوره از زندگانی اش هست ترغیب و هدایت نماید.

مطلب مرتبط: کتاب پیشگویی آسمانی

این بستگی به ظرفیت تاثیرگذاری فرشته نگهبان بر فرد دارد و اگر این ظرفیت در نزد فرشته نگهبان کافی نباشد، با صلاحدید دستگاه الهی جای وی با یک روح بهشتی دیگر تعویض می گردد و این تغییر موجی همگون باعث می شود تا انسان با هدایت فرشته نگهبان جدید خود مسیر ترقی را سریع تر طی کند و تغییرات موجی را در وجود خویش در حد کمال و تمام شاهد باشد.

گفتیم که بعد از خداوند نزدیک ترین روح به انسان ها، فرشتگان نگهبان هستند و این نزدیکی و قرابت بدون آنکه خود متوجه آن باشیم، ما را درگیر یک حس عاطفی زیبا با فرشته نگهبانمان می کند و پس از قبض روح اتفاقا آشناترین چهره ای که ما شاهدش خواهیم بود، همین فرشته نگهبانمان می باشد که آنجا دیگر این روح بزرگوار مجبور نیست که بر عواطفش سرپوش بگذارد بلکه ما را همچون روحی آزاد از قفس به آغوش خواهد کشید و ما نیز لحظاتی عاشقانه و عاطفی را در فضایی مملو از نور و گرما و آگاهی در آغوش آن بزرگوار تجربه خواهیم کرد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 15 میانگین: 3.3]

دیدگاه‌ها (3)

*
*

  ثریا مهمان اسفند 10, 1399 پاسخ

  عالی بود من فکر می‌کردم که فرشته هستن، فکر می‌کنم وقتی انسان عاقبت بخیر ازین دنیا میره و از دنیا آزاد ميشه و به درجه بالا میرسه وظیفه و بعد بعدی همین فرشته نگهبان بودنه. وقتی دراین مرحله هم موفق شد به بعد 5ام وارد میشه. 🤔

  حمیده مهمان اسفند 10, 1399 پاسخ

  جناب نمازی بزرگوار ممنون از اطاعات بسیار مفید و دقیق و مستند. در نور و عشق بمانید🙏🌱⁦❤️⁩🌈⁦♾️⁩

   مدیر وبسایت مدیر کل اسفند 11, 1399 پاسخ

   بسیار عالی، امیدوارم همیشه موفق باشید

پشتیبانی وبسایت