متافیزیک انرژی و آسترولوژی

آشنایی با سیتا و راما در آئین هندو

آشنایی با سیتا و راما در آئین هندو

در این مطلب می خواهیم در مورد سیتا و راما دو تن از اسطوره های مهم و تاثیرگذار در آئین هندو صحبت کنیم. دانستن این مطالب هم از حیث معنوی و هم از حیث اساطیری برای شما مفید خواهد بود. پس حتما تا انتها این پست را بخوانید.

دوره قطع و اتصال تارهای اتری

سیتا (سانسکریت: सीता) همسر راما (هفتمین اوتار ویشنو در آئین هندو) است. هندوان سیتا را الگویی برای زنان می‌دانند. سیتا، آوتار لاکشمی، یکی از نمودهای شاکتی است، که با نام سیتا بر زمین فرود آمد.

یکی از مشهورترین شکل‌پذیری، تجسم ویشنو به شکل راماست (که گاه به نام راماچاندرا خوانده می‌شود که با تجسم دیگر وی به نام پاراشوراما اشتباه نگردد).

راما، بزرگ قهرمان انسانی در حماسه رامایانا و به عنوان پسر پادشاه، مدت‌ها قبل از آن که به صورت ویشنو تجلی یابد، شناخته شده بود. وی الگوی یک انسان نیک، شجاع، جوانمرد، پرهیزگار والامنش و همسری نیکوکار و دوست داشتنی است.

سیتا، نشانه عصمت و عشق به همسر، یکی از قطب‌های قوی این داستان است که همراه با قطب دیگر آن یعنی شوهر و شجاعت و شیدایی او نسبت به وی، منظومه رامایانا را شکل می‌بخشد. این دو همسر که نماد دو انسان برگزیده و کاملند، به مثابه دو رب‌النوع، نزد هندیان مورد ستایش هستند و افسانه عشق و ایثارشان، خاستگاه پیدایش بسیاری باورها و آفرینش‌های هنری بوده‌است.

پیشنهاد می کنم: پیترا دوشا در احکام نجومی ودایی چیست؟

سیتارام مانترای مرزهای تفکر انسان است. رام آگاهی در سراسر جهان است، به عنوان انرژی مردانه شناخته شده است. سیتا شاکتی از جهان، قدرت و انرژی زنانه است. ترکیب یا ادغام این دو انرژی، روشنگری را برای کندالینی شاکتی می کند، از آنجا که رام، حقیقت و فضیلت است و قدرت کیهان، سوپر آگاهی است که با سیتا قدرت جهان ادغام می کند.

رام، انسان کامل است، و بیجا مانترا چاکرا مانيپور يا شبکه خورشيد است. سیتا شناخته شده به عنوان دختر زمین به طور مستقیم با چرخه مولادهارا یا چرخه ریشه ارتباط دارد. بنابراین، با تکرار و نوشتن سیتارام، می تواند آتش سوزی های داخلی را که همه ناخالصی های فیزیکی، ذهنی و کاری را پاک می کند، احیا کند. سلامت، ثروت و مهارت های فراوانی و هوش و شانس را در زندگی ایجاد کند که برکت های چاکرا مولادهارا و مانیپورا است

خواندن نام رام آخرین راه برای تحقق بخشیدن به تمام خواسته ها و حرکت به سمت آزادی یا موکشا است. خواندن نام او به عنوان با احترام ترین فردی  که میتواند به رنجها پایان دهد و خوشبختی و موفقیت را ارتقا دهد. جایگاه سیتا و راما به عنوان نمادی از تعادل و هارمونی روح ، جسم و طی طریق در زندگی انسان است.

با مخاطب قرار دادن سیتا و راما، خصوصیات و ویژگی های قدرتمند آنها، در روح فردی فراخوانده می‌شود

اگر این مطلب را دوست داشتید، با امتیاز دادن به آن از ما حمایت کنید.
[کل: 6 میانگین: 4.8]

دیدگاه‌ها (0)

*
*

پشتیبانی وبسایت